استاندار گلستان با بیان اینکه خطر ویروس کرونا جدی است، گفت: حالا که امکان برگزاری محدود مراسمات شب‌های قدر فراهم شده است مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و رعایت کنند.

استاندار گلستان: مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را در مراسمات شب‌های قدر رعایت کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به سیر نزولی بیماری کرونا در استان اظهارداشت: از هفته پایانی اسفندماه سال گذشته تا کنون به جز چند روز اخیر که تعداد مراجعات به مراکز درمانی کمی بیشتر شد، در مجموع روند بیماری در استان کاهشی است.

وی افزود: در حال حاضر 4 شهرستان مراوه‌تپه، گالیکش، رامیان و گمیشان دارای وضعیت سفید هستند اما این به معنای پایان کار نیست و مردم باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار گلستان با اشاره به بازگشایی برخی اماکن مذهبی و برگزاری محدود مراسمات شب‌های قدر بیان داشت: مسئولیت مستقیم با هیئت امنا، ائمه جماعات و پایگاه‌های بسیج است. اگر یک نفر آلوده باشد و وارد جمع شود، ممکن است سبب بیماری تعداد زیادی از افراد شود؛ متأسفانه برخی از ما این مسائل را جدی نمی‌گیریم.

وی افزود: اینکه مساجد بازگشایی شده به این معنی نیست که مردم حتما برای مراسمات شب‌های قدر در مساجد حضور پیدا کنند، بلکه می‌توانند از طریق صداوسیما و فضای مجازی برنامه‌ها را دنبال کنند.

حق شناس گفت: فقط کسانی که مطمئن هستند ناقل بیماری نیستند در مساجد حضور پیدا کنند هرچند طبق گفته‌های پزشکان بسیاری از افراد بدون آنکه بدانند، ناقل هستند. برای همین تأکید جدی ما این است که مردم فاصله‌های یک متری را رعایت کنند، جانماز و مُهر و کتاب ادعیه از منزل آورده شود. مردم حتما از دستکش و ماسک هم استفاده کنند تا شاهد پیک بعدی نباشیم.

استاندار با بیان اینکه می‌دانیم کرونا بر معیشت مردم اثرات سوء گذاشته است، افزود: در آخرین جلسه ستاد مقابله با کرونا دو مصوبه برای برخی فعالیت‌ها داشتیم به رغم اینکه می‌دانیم تصمیم سختی بود. بهرحال باید سلامت و معیشت مردم را در کنار هم دید. قرار شده نصف هتل‌های استان با پروتکل‌هایی که ابلاغ شده بازگشایی شود اما همین واحدها فقط می‌توانند از نصف ظرفیت خود استفاده کنند ضمن اینکه رستوران هتل‌ها همچنان غیرفعال خواهد بود. برای آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای نیز قرار شد حداکثر 6 نفر در کلاس‌ها باشند. ما درک می‌کنیم معیشت مردم مناسب نیست اما نباید سلامت شهروندان را هم نادیده گرفت؛ همه تصمیماتی که گرفته شده با نظر دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار