نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با فعال‌سازی دیپلماسی عمومی و همچنین دیپلماسی پارلمانی می‌توان در جهت آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی اقدامات مناسبی را انجام داد.

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی در جهت آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی

به گزارش گلستان ۲۴؛ غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به لزوم استفاده از ظرفیت دیپلماسی برای آزاد شدن پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی اشاره کرد و گفت:  همگی باید از حقوق ملی کشورمان به نحو شایسته‌ای دفاع کنیم و  نسبت به عرصه‌های گوناگون کشور احساس مسئولیت داشته باشیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: ما نمی‌توانیم به شیوه غیرعادلانه‌ای که کره‌ای‌ها در پیش گرفتند سکوت اختیار کنیم و باید روش‌های مختلفی را برای آزاد شدن پول‌های بلوکه شده کشورمان در نظر داشته باشیم که مهم‌ترین آن نیز استفاده از ظرفیت دیپلماسی بوده که قوه مجریه عهده دار آن است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای آزاد کردن پول‌های بلوکه شده کشورمان از ظرفیت دیپلماسی  پارلمانی استفاده لازم را برد، تاکید کرد: معتقدم در کنار دیپلماسی عمومی می‌بایست از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی نیز برای بازپس گیری پول‌های بلوکه شده به کشورمان بهره لازم برده شود و  تجربه نیز نشان داده که دیپلماسی‌های پارلمانی به دلیل اینکه از حساسیت سیاسی آنچنانی برخوردار نیستند بستر حل مشکلات را سریع‌تر هموار می‌کنند.

وی در ادامه افزود: البته باید یک اقدام ملی نیز در این رابطه صورت بپذیرد و با توجه به حجم وسیعی که  از کالاهای کره‌ای در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد تصمیم مهمی گرفته شود که از کالاهای کره‌ای استفاده زیادی صورت نگیرد و در ضمن مسئولان کره جنوبی می‌بایست در تصمیم‌‍‌گیری خود نسبت به روابط با کشورمان تجدیدنظر کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار