استاندار گفت: تکمیل فاز اول مزرعه ۴هزار هکتاری و راه اندازی فاز دوم ۶هزار هکتاری مجتمع پرورش میگوی گمیشان جزو اولویت است.

راه اندازی فاز دوم مجتمع پرورش میگوی گمیشان جزو اولویت گلستان محسوب می شود

استاندار گفت: تکمیل فاز اول مزرعه ۴هزار هکتاری و راه اندازی فاز دوم ۶هزار هکتاری مجتمع پرورش میگوی گمیشان جزو اولویت است.

به گزارش گلستان ۲۴، هادی حق شناس، استاندار گلستان در جلسه فنی تکثیر و پرورش میگو استان گفت: هدف ما تکمیل فاز اول مزرعه چهارهزار هکتاری و راه اندازی فاز دوم ۶هزار هکتاری مجتمع پرورش میگوی گمیشان است و  همکاری لازم با سرمایه گذاران انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات سازمان شیلات ایران در طول دوران انقلاب اسلامی قابل تقدیر است،  افزود: این تلاش‌ها بگونه‌ای بوده که مصرف آبزیان در کشور از سرانه یک کیلوگرمی پیش از انقلاب به ۸کیلوگرم در سال۹۲ و ۱۳کیلوگرم در حال حاضر به ازای هر ایرانی افزایش یافته است.

وی افزود: برای اجرای هر مزرعه در حال حاضر منهای هزینه‌های زیرساختی و اجرای کانال به سرمایه گذاری ۵تا۶ میلیارد تومانی نیاز است و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه زیرساخت‌های فاز دوم در حال پیگیری و انجام است.

حق شناس با بیان اینکه در حال حاضر پرورش میگو  در استان از گردش مالی ۱۴۰میلیارد تومانی برخوردار است، اظهار کرد: با بهره برداری کامل از مزارع فاز اول حداقل ۶هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: تلاش ما استقلال در زمینه تکثیر لارو میگو در استان است و هر گونه هزینه و همکاری در راستای این استقلال و بی نیازی به استان‌های جنوبی را خواهیم داشت.

 حق شناس یادآور شد: مهمترین مزیت استقلال در زمینه لارو میگو پاک ماندن مزارع و ارائه میگوی بدون بیماری در استان است که البته ریسک سرمایه گذاری را نیز کاهش می‌دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار