وزیر اقتصاد در گرگان:

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با ظرفیتی که گلستان برخوردار است توانایی تامین نیاز غذایی کشور را دارد.

گلستان توانایی تامین نیاز غذایی کشور را دارد

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با ظرفیتی که گلستان برخوردار است توانایی تامین نیاز غذایی کشور را دارد.

به گزارش گلستان 24، فرهاد دژپسند در آئین افتتاح متمرکز و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان گرگان که در شهرک صنعتی هزارجریبی برگزار شد اظهار کرد:  رشد و اطلاع این منطقه در گرو تفکر منسجم است چرا که اگر بتوانیم از قابلیت ها و زنجیره تولید به خوبی استفاده کنیم می توانیم ظرفیت های تولیدی خود را ارتقاء دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد یک شغل  400 میلیون تومان هزینه دارد، افزود:  باتوجه به اینکه گلستان صنایع وابسته به بخش کشاورزی هزینه ایجاد اشتغال افزایش یافته است.

 

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: مقیاس بازار منطقه و زنجیره تولید باید مبادرت به سرمایه گذاری در استان گلستان اتفاق بیفتد که کمترین تخریب محیط زیستی را داشته باشد و از سویی بتواند زمینه بیشتری از اشتغال و تولید را فراهم کند.

 

دژپسند با اشاره به اینکه گلستان می تواند تامین کننده بخش اساسی از کالاهای همچون غذایی کشور باشد اظهارکرد: اگر بتوانیم از قابلیت این منطقه به درستی استفاده کنیم می توانیم صاحب برند در برخی از کالاها شویم و این مهم صادرات را ارتقاء می دهد.

 

وی یادآور شد: باتوجه به اینکه سهم درآمد نفتی امسال هشت هزار میلیارد تومان بوده اما در استان گلستان شاهدیم تعدتد پروژه های قابل افتتاح نسبت به سال های گذشته دو برابر رشد داشته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار