مدیرکل راه و شهرسازی گلستان:

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: شرکت چینی به دلیل تحریم‌ها و موانع مالی نمی‌تواند پروژه راه آهن مشهد- گرگان را اجرا کند و مشابه این طرح که با شرکت‌های چینی در کشور داشته ایم، همه متوقف هستند.

تحریم مانع احداث راه آهن مشهد -گرگان شده است

به گزارش خبرنگار گلستان 24، حسین محبوبی اظهار کرد: در خصوص پروژه خط راه آهن گرگان‌- مشهد اتفاق خاصی نیفتاده و شرکت ساخت و توسعه راه‌ها به وظایف خود عمل کرده است.

وی  افزود: طرف ایرانی در این پروژه مشکلی ندارد و مشکل از سمت شرکت چینی است که به دلیل تحریم‌ها و موانع مالی نمی‌تواند این پروژه را اجرا کند و مشابه این طرح که با شرکت‌های چینی در کشور داشته ایم، همه متوقف هستند.

وی بیان کرد: آستان قدس هم اعلام آمادگی کرد تا در این زمینه ورود کند اما تاکنون خبر قطعی نداده و آن را به مشخص شدن سهم سرمایه‌گذار چینی موکول کرده است.

محبوبی اضافه کرد: مشکل راه آهن گرگان- مشهد، مسأله استانی و وزارتخانه‌ای نیست بلکه مسأله مالی است و باید بین ایران و چین حل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: آستان قدس به عنوان کارگزار شرکت چینی بوده و اگر تحریم‌ها برداشته و موانع برطرف شود پروژه اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: برآورد اولیه حجم سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومان بود که با توجه به افزایش قیمت‌ها به بیش از سه هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

محبوبی با رد اینکه این پروژه از سمت خراسان شمالی آغاز شده است، گفت: این مسیر که در حال احداث است بخشی از راه آهن مشهد- تهران بوده و جزو این پروژه نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان بیان کرد: پروژه راه آهن گرگان- مشهد ۴۰۰ کیلومتر طول داشته که ۲۰۰ کیلومتر آن در استان گلستان واقع شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار