معاون استاندار گلستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: خروج گندم و ادوات کشاورزی از گلستان ممنوع شد و در صورت مشاهده پلیس نسبت به توقیف بار و وسیله نقلیه اقدام خواهد کرد.

خروج گندم از گلستان ممنوع شد

به گزارش گلستان 24، سیدمحمد دهنوی ظهر یکشنبه در حاشیه جلسه کارگروه هماهنگی خرید و قیمت‌گذاری تضمینی محصولات زراعی اظهارکرد: به منظور افزایش نظارت‌ها و کنترل فرآیند تولید، خرید و توزیع گندم در استان اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت مکلف است ظرف مدت ۴۸ ساعت دسترسی‌های لازم سامانه جامع انبارها، سامانه‌های خرید و فروش محصولات کشاورزی را برای پلیس امنیت اقتصادی و سایر نهادهای نظارتی ایجاد کند.

وی اضافه کرد: خروج گندم و خروج ادوات کشاورزی بخصوص کمباین از استان ممنوع است و در صورت مشاهده پلیس نسبت به توقیف محموله و وسیله نقلیه اقدام خواهد کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: تمامی انبارهای خصوصی و دولتی متعلق به هر سازمان و ارگان باید موجودی، ورودی و خروجی‌های خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند در غیر اینصورت برابر مقررات و قانون برخورد خواهد شد.

دهنوی گفت: تمامی انبارها باید به صورت آنلاین به شبکه نظارت متصل بوده تا امکان دسترسی‌های به لحظه به موجودی انبارها وجود داشته باشد و تمامی سیلوها هم باید به دوربین فعال مجهز شده و سیلوها هم موجودی خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند.

وی اضافه کرد: ساعت کار تمام مراکز دولتی خرید تضمینی گندم از ساعت هفت صبح تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه خواهد بود و در صورت لزوم با نظر فرماندار تا جمع‌آوری آخرین بار ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان بیان کرد: در جلسه امروز مصوب شد اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کنترل جدی و دقیق نسبت به نرخ حمل و نقل محصولات کشاورزی داشته باشد.

دهنوی بیان کرد: جهاد کشاورزی مکلف شد اطلاع‌رسانی دقیق درباره نحوه خرید تضمینی گندم در تمام مراحل را برای مردم اطلاع‌رسانی کند.

وی در پایان گفت: قیمت خرید تضمینی گندم امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده و تمام تلاش دولت بر این است که در کمتر از یک هفته مبلغ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به کشاورزان پرداخت شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار