مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان:

مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان گفت: با توجه به امضای قرارداد عملیات لایروبی کانال های آبرسان خلیج گرگان با قرارگاه خاتم الانبیا درچند روز آینده، سه سد خاکی حفاظتی برای لایروبی خلیج گرگان احداث می شود.

احداث سه سد خاکی برای استحصال لایروبی خلیج گرگان

به گزارش گلستان 24، اللهیار اسعدی اظهار کرد: در زمان حاضر عملیات احداث سدهای خاکی و نگهدارنده برای رسوبات استحصالی از عملیات لایروبی با پشرفت مطلوبی در حال اجراست و با مهیا شدن این بخش، عملیات کاتر ساکشن های لایروب در خلیج گرگان و انتقال رسوبات به محل پیش‌بینی شده انجام خواهد شد.

وی اظهار افزود: سه سد خاکی ( دایک) با وسعت ۵۰ هکتار در شمال آشوراده با رعایت همه ملاحظات محیط زیستی احداث می شود تا لجن استحصالی در آن دپو می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان یادآور شد: بر اساس آخرین برآوردها، میزان رسوب برداری در کانال چپاقلی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب و در کانال آشوراده ۸۰۰ هزار متر مکعب است.

اسعدی در خصوص ابعاد و عمق و طول این رسوب برداری اظهارداشت: با توجه به تحولات مستمر خلیج گرگان و پسروی مداوم آب، عملیات بروزرسانی نقشه های هیدروگرافی منطقه آغاز شده تا مشخصات مسیر رسوب‌برداری به دقت مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد : برای تسریع در کار و قبل از انعقاد رسمی قرارداد با پیمانکار، نیروی‌های عملیات قرارگاه خاتم الانبیا در حال ساخت سد تخلیه در جزیره آشوراده هستند .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار