مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان :

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: طی ۱۱ ماه نخست امسال ۳۱ هزار و ۲۱۵ دستگاه کامیون حامل بار از پایانه مرزی اینچه برون عبور کرد که ۴۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال است.

تردد بیش از 31 میلیون کامیون از مرز اینچه برون

به گزارش خبرنگار گلستان 24، عادل مصدقی اظهار کرد:این رشد ناوگانی در شرایط ثبت شده که ۱۳۹۹، تردد کامیون درپایانه مرزی اینچه برون به صفر رسیده بود.

وی ادامه داد: افزایش تردد کامیون‌های حامل بار از پایانه مرزی اینچه برون در دولت سیزدهم به خاطر تقویت دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و حذف ۱.۵ دلار به ازای هر تُن- کیلومتر بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: از ابتدای سال جاری بیشترین کامیون جابه جا شده در این پایانه با ۷۶ درصد مربوط به کشور ترکمنستان، ۱۵ درصد ایران و کمتر از یک درصد ترکیه و بقیه با ملیت سایر کشورها بوده است.

مصدقی یادآور شد: روزانه به طور میانگین ۱۱۰ دستگاه کامیون حامل بار از پایانه مرزی اینچه برون جابجا می شود که برنامه این اداره کل با رونق حوزه حمل و نقل بین المللی گمرک اینچه برون و فراهم کردن سازو کار لازم برای آسان‌سازی آمد و شد کامیون ترانزیت به میانگین ۱۵۰ ناوگان در روز از سال آینده است.

وی بهسازی جاده اینچه برون به سمت خاک ترکمنستان ( استان بالکان آباد) به طول ۲۳۰ کیلومتر را از برنامه های اصلی برای رونق حوزه حمل و نقل بین‌المللی گمرک اینچه‌برون برشمرد و گفت: این طرح مهم و تاثیرگذار در اقتصاد گلستان با جدیت پیگیری می شود.

به گفته وی پیمانکار اجرای این طرح توسط ایران تعیین شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار