مدیر کل استاندارد گلستان از صدور ۹۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران برای فرآورده‌های واحدهای تولیدی استان، در طی سال ۱۴۰۲ خبر داد.

صدور ۹۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در گلستان

به گزارش گلستان 24، سید مهدی حسینی با بیان اینکه علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید‌ کننده یا ارائه کننده خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی و اطمینان خاطر در مصرف کننده است، اظهار داشت: در سال گذشته در نشست‌های کمیته علائم و کنترل کالای برگزار شده در اداره کل استاندارد استان گلستان، تعداد ۹۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده‌های واحدهای تولیدی استان صادر شد.

وی افزود: از ۹۴ پروانه صادر شده برای واحدهای تولیدی استان، تعداد ۸۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۵ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی بوده است.

حسینی بیان داشت: بر اساس برنامه ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران، صدور ۷۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری بر عهده اداره کل استاندارد استان گلستان بوده است که شاهد تحقق ۱۲۷ درصدی عملکرد در این شاخص می باشیم.

دبیر شورای استاندارد استان گلستان با اشاره به این‌که پروانه‌های صادر شده در صنایع غذایی و کشاورزی، ساختمانی، شیمیایی و … بوده است، خاطر نشان کرد: هر قدر در زمینه گسترش استاندارد سازی در جامعه به ویژه محصولات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و ترویج آن تلاش شود اقتصاد جامعه محکم‌تر می‌شود.

حسینی تصریح کرد: طی سال ۱۴۰۲ نیز ۳۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد ابطال، ۹۷ پروانه تمدید ۶۵ پروانه تعلیق و ۱۲ پروانه نیز رفع تعلیق گردید.

وی در پایان با اشاره به اینکه رعایت استانداردها کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد، خواستار توجه به این مهم از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی ـ خدماتی شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار