مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان گفت: سیل اخیر گلستان در حوزه راهداری مبلغ ۵۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خسارت وارد کرده است.

خسارت۵۷میلیاردتومانی سیل به راهداری گلستان

به گزارش ساجد خبر، عادل مصدقی در خصوص سیل اخیر که در استان جاری شد، اظهار کرد: در چهارم و پنجم اردیبهشت ماه ۱۸ محور اصلی و ۵۱ محور غیر اصلی در حوزه راه فرعی روستایی استان گلستان دچار سیل شدند.

وی افزود: طی این دو روز در ۱۲ شهرستان چون علی آباد، آزادشهر، رامیان، گنبد، کلاله، مراوه تپه، گالیکش، مینودشت، بندرترکمن، کردکوی، آق قلا و گرگان سیل داشتیم که در حوزه راهداری مبلغ ۵۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خسارت وارد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: طی بازدیدهایی که با حضور استاندار گلستان از برخی نقاط استان داشتیم جلسه فوری با حضور مسؤولان برگزار شد و بلافاصله تصمیماتی جهت رفع مشکلات گرفته شد.

وی یادآور شد: اداره کل راهداری با ۱۶۵ نیرو مجرب به همراه ۸۶ دستگاه ماشین آلات در این ۱۲ شهرستان وارد عمل شدند و در کوتاه‌ترین زمان راه‌هایی که دچار آب گرفتگی و سیلاب شده بود مشکل رفع شد.

مصدقی با بیان اینکه در روز ۵ اردیبهشت در منطقه شاهکوه علیا شاهد بارش برف بودیم که توانستیم در بازه زمانی دو ساعت و نیم به بیش از ۶۰ خودرو امداد رسانی کنیم، اظهار کرد: در بحث سیل توانستیم به ۶۳۷ دستگاه خود رو امداد رسانی کنیم.

وی پل بایلر در محور گنبد - کلاله و پل سید کلاته رامیان را به عنوان مکان‌های یاد کرد که به دلیل طغیان آب در سیل دچار آسیب شدند و افزود: پل بایلر در کوتاه‌ترین زمان بازگشایی شد و ترافیک بر قرار شد اما پل سید کلاته پل آب نما قدیم بوده که در زمان جهاد سازندگی در این مسیر ساخته شد. در بازدیدهای به عمل آمده مشاهده شد دیواره‌های سنگی اطراف پل هم در حال تخریب است و باید اقدامت سریع برای حفظ دیواره‌های در حال تخریب انجام می‌شد

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که اگر این نقطه را به حالت قبل بخواهیم برگردانیم دوباره روستاییان برای رفت و آمد دچار مشکل می‌شوند و باید با نگاه بلند مدت برای این پل اقدام کرد و این موضوع باعث شد تا مرمت آن کمی زمان بر شود.

وی خاطرنشان کرد: طی روز گذشته کار بازسازی پل سید کلاته رامیان آغاز شده و بتن ریزی در حال انجام است و انتظار می‌رود با اقدامات انجام شده بتوانیم راه ایمن تر از قبل برای مردم منطقه ایجاد کنیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار