معاون زیر بنایی ،ترافیک و حمل و نقل شهرداری گرگان:

معاون زیر بنایی ،ترافیک و حمل و نقل شهرداری گرگان گفت: شهرداری گرگان فقط یکی از چند دستگاه اجرایی در احیای بافت است اما متاسفانه شرایط به گونه ای شده که بسیاری شهرداری را مقصر عدم اجرای طرح احیای بافت قدیم گرگان می دانند.

نباید همه نگاه ها در مسأله احیای بافت قدیم به شهرداری باشد

 مقداد صادقیان در گفتگو با خیرنگار گلستان 24، اظهار کرد: زمانی احیای بافت قدیم به شکل درستی احیا می شود که دستگاه های دخیل در این مسأله همه پای کار باشند.

وی افزود: یکی از مشکلات در احیای این بافت. دستگاه های حفاری هستند که امکان احیای بافت را به طور کامل به تعویق می اندازند و این به تعویق انداختن موجب افزایش هزینه کرد در این بافت می شود.

صادقیان گفت: هم اکنون بافت با تغییر کاربری که داده تبدیل به مکانی برای اشتغال و کسب درآمد شده که بدون شک احیای کامل آن شرایط مساعد تری را برای توسعه اشتغال و جذب گردشگر و میهمان خواهد داشت.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ مبلغ ۴ میلیارد تومان برای زمینی کردن تاسیسات بافت هزینه شده است.

صادقیان بیان کرد: سأله دیگر معاونت زیر بنایی توجه به ایجاد سرویسهای بهداشتی در نقاط مختلف شهر گرگان است که یکی از نیازهای اساسی شهروندان و مسافران است که یکی از برنامه های این طرح مشارکتی کردن آن با دیگر مراکز از جمله مساجد است که اجازه بهای آنها به شرط بازگشایی مداوم‌ پرداخت می شود.

وی گفت: ساخت سرویسهای بهداشتی پیش ساخته هم در دستور کار قرار گرفت چرا که این سرویس‌ها قابلیت جابجایی را داشته و هزینه ای را به لحاظ ساخت و تخریب به دلیل جابجایی در بر نخواهد داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار