ورناصری گفت: پشتیبانی امور دام تا زمانی که بازار مرغ به تعادل برسد، اقدام به توزیع مرغ گرم با نرخ مصوب ۹۸۰۰ تومان می‌کند.

ورود هفتگی ۵۰ هزار رأس دام زنده به کشور/ توزیع مرغ گرم با نرخ مصوب همچنان ادامه دارد

به گزارش گلستان 24 ؛حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفت‌وگو با خبرنگار ما ، با اشاره به اینکه محدودیتی در عرضه گوشت و مرغ به غرفه‌های میادین میوه و تره بار وجود ندارد، اظهار کرد: هم اکنون عرضه گوشت گوسفندی و گوساله تازه و منجمد وارداتی و مرغ گرم و منجمد با نرخ مصوب در غرفه‌های میادین میوه و تره بار ادامه دارد.

وی از توزیع روزانه ۱۷۰ تن مرغ گرم با نرخ مصوب ۹ هزار و ۸۰۰ تومان در غرفه‌های میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت: برای تامین نیاز بازار گوشت اقدامات متعددی از جمله واردات گوشت گوسفندی تازه به صورت روزانه از استرالیا و آسیای میانه انجام می‌گیرد.

به گفته این مقام مسئول، توزیع مرغ گرم با نرخ مصوب در غرفه های میادین تا زمانی که بازار به تعادل برسد، ادامه دارد.

ورناصری تصریح کرد: روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت قرمز وارداتی با نرخ مصوب در فروشگاه‌ها و سازمان میادین عرضه می‌شود و این روند تا زمانی که بازار به تعادل برسد، ادامه دارد.


این مقان مسئول نرخ مصوب هر کیلو گوشت مخلوط را ۴۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت سایر اقلام براساس قطعات مختلف متفاوت است.

 

مدیرعامل پشتیبانی امور دام درباره آخرین شرایط ورود دام زنده به کشور بیان کرد: پشتیبانی امور دام در راستای تنظیم بازار گوشت اقدام به انعقاد قرارداد برای واردات دام زنده کرده است که بر این اساس هر هفته ۵۰ هزار راس دام وارد کشور می‌شود.

وی در ادامه افزود: واردات هفتگی دام زنده به سبب افزایش عرضه دسترسی آسان مردم به گوشت قرمز و کاهش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

به گفته ورناصری، پشتیبانی امور دام به منظور تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ در نظر دارد که میزان عرضه در ایام‌پایانی سال را افزایش دهد.

مدیرعامل پشتیبانی امور دام در پایان تصریح کرد: وزارت صمت، تعزیرات و سایر سازمان‌های نظارتی، نظارت خود را بر عرضه با قیمت‌های مصوب تشدید خواهند کرد تا از هر گونه تخلف جلوگیری شود.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار