همزمان با سالروز شهادت آیت الله مطهری، آیین نکوداشت مقام استاد در گلستان برگزار شد

آیین نکوداشت مقام استاد در گرگان برگزار شد

به گزارش گلستان 24 ؛ همزمان با سالروز شهادت آیت الله مطهری آیین نکوداشت مقام شامخ استاد بعدازظهر پنجشنبه با حضور مدیران، کادر و اساتید حوزه علمیه استان در بیت الزهرا (س) گرگان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دبیر شورای حوزه علمیه استان گلستان ضمن خیر مقدم به حاضرین به ارائه گزارشی از فعالیت های شورای حوزه علمیه استان پرداخت و گفت: این شورا تاکنون بیش از ۷۰ جلسه داشته که برآیند آن تصویب بیش از ۲۵۰ مصوبه در جهت رشد و تعالی حوزه علمیه بوده است.

حجت الاسلام حسین حسینی در ادامه گفت: به گفته حضرات آیات حسینی بوشهری و مقتدایی شورای حوزه علمیه استان گلستان یکی از شوراهای بسیار فعال و خوب کشور است و با هماهنگی و همدلی اعضا اقدامات خوبی انجام شده است.

در ادامه دو نفر به نمایندگی از مدیران مدارس و دو نفر به نمایندگی از اساتید به بیان دیدگاه ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود در جهت پیشرفت حوزه علمیه پرداختند.

پس از بیان دیدگاه ها توسط اساتید و مدیران، نماینده ولی فقیه در استان گلستان به ایراد سخن پرداخت و ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مطهری گفت: امتیاز و برتری شهید مطهری در این بود که دانش خود را به روز می کرد و به زبان زمان خود سخن می گفت؛ ما هم چاره ای نداریم جز اینکه عالم زمان خود باشیم.

نورمفیدی در ادامه افزود: در تعابیر اسلام و روایات درباره معلم دو عنوان وجود دارد که هر دو قابل تامل است. یکی معلم الخیر است. کسی که معلم خیر باشد خدای متعال ملائکه ماهیان دریا و پرندگان آسمان برایش دعا می کنند. عنوان دیگر کسی که زنده کننده امر اهل بیت (ع) است. امام رضا (ع) می فرماید: «رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا،» اساتید حوزه علمیه در تدریس خود آنگونه باشند که یکی از این دو عنوان معلم بر آنان اطلاق شود.

وی فرارسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و خاطر نشان کرد: ماه رمضان فرصت بسیار خوبی برای آماده شدن دل ها برای پذیرش معارف الهی است. انشالله بتوانیم این معارف الهی را اساس کارمان قرار دهیم.

در پایان مدیر حوزه علمیه استان گلستان به جمع بندی مراسم پرداخت و ضمن تقدیر از فعالیت ها و رایزنی های مستمر اعضای شورا در جهت رشد و تعالی حوزه علمیه استان گفت: بخشی از مسائل حوزه در شورای استان مطرح می شود و حتی الامکان برطرف می شود و بخشی دیگر از حیطه اختیارات شورای استان خارج بوده و مربوط به سطح کلان حوزه است که آن هم از طریق رایزنی های اعضای شورا تلاش مان بر مرتفع کردن آن هاست.

حجت الاسلام مصطفی ملکی تصریح کرد: در دوره حضور آیت الله اعرافی در سمت مدیریت حوزه های علمیه اقدامات بسیار خوبی از جمله، فعال سازی دروس خارج در استان ها، اصلاح نظام آموزشی و متون حوزه، فعال سازی گروه های علمی، تشکیل کرسی های آزاداندیشی در مدارس و غیره اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار