رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در دیدار با فعالان اقتصادی استان گلستان گفت: بخشی از مشکلات فعالان اقتصادی در استان ها مربوط به قوانین است و برخی قوانین برای زمان صلح است و متناسب با زمان جنگ اقتصادی نیست.

برخی قوانین متناسب با زمان جنگ اقتصادی نیست

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در دیدار با فعالان اقتصادی استان گلستان گفت: بخشی از مشکلات فعالان اقتصادی در استان ها مربوط به قوانین است و برخی قوانین برای زمان صلح است و متناسب با زمان جنگ اقتصادی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین «حسن درویشیان» در نشست با فعالان اقتصادی استان گلستان که با حضور استاندار گلستان در محل سالن اجتماعات شهید رجایی استانداری گلستان برگزار گردید ، گفت : خدمات انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست گرچه دشمنان در تلاش هستند که خدمات ارزشمند جمهوری اسلامی را مخدوش کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: یکی از دستاوردهایی که انقلاب اسلامی برای ما به ارمغان آورد استقلال در رای و تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور است و شاید در دنیا کشوری مثل ایران نباشد که اینگونه بتواند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان ابراز داشت: یکی دیگر از ویژگی های جمهوری اسلامی رهبری عادل به شمار می رود و بسیاری از کشورهای مسلمان و غیرمسلمان در آرزوی چنین رهبری هستند و شکر این نعمت بزرگ تبعیت از فرامین و منویات معظم له است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در طول ۱۰ سال گذشته سال ها را با موضوعات اقتصادی نامگذاری کرده اند و این مهم دقت نظر مقام معظم رهبری را نسبت به مسائل معیشتی و اقتصادی جامعه نشان می دهد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور متذکر شد: مقام معظم رهبری در نشست با سران کشور در حوزه صنعت، تولید خودر و افزایش ۵۰ درصدی این بخش و  در حوزه نهاده دامی و صنعت نفت تاکیداتی داشتند و اگر می خواهیم در حوزه های مختلف مسائل را پیش ببریم راهی جز اقتصاد مقاومتی و خنثی کردن تحریم ها با تلاش در حوزه تولید و افزایش تولید نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان بیان کرد: همه کشورهایی که در دنیا توفیق هایی را بدست آورده اند اینگونه عمل کرده اند و نباید نگاه ما به خارج از کشور باشد و باید تلاش کنیم شعار «ما می توانیم» را در عرصه های مختلف عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه جزو کشورهای محدود تولید کننده مرغ اجداد در دنیا هستیم ، گفت : تا پیش از سال ۱۳۸۰ صد در صد مرغ اجداد را وارد کشور می کردیم ولی با پیگیری های انجام شده امروز میزان تولید مرغ اجداد که برای هر قطعه مرغ اجداد باید ۶۰ دلار هزینه می کردیم  به ۵۰ درصد نیاز کشور رسیده و فعالان این بخش قول آن را داده اند که تا پایان سال ۱۴۰۰ به صورت کامل وابستگی ما به خارج از کشور در حوزه مرغ اجداد قطع شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: امکان تولید ۱۰۰ درصد نهاده های دامی در داخل کشور در طول چند سال وجود دارد و این در حالی است که ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز دولتی برای این بخش اختصاص یافته بود و باید برای تولید این نهاده ها در کشور حمایت های لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان به سند تحول قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات فعالان اقتصادی در استان ها مربوط به قوانین است و برخی قوانین برای زمان صلح است و متناسب با زمان جنگ اقتصادی نیست و اگر این قوانین اصلاح شود نیازی به کارگروه های تسهیل و اقتصاد مقاومتی نیست.

وی به اصلاح قوانین تاکید کرد و افزود: برخی از مواد قانونی که در این برهه زمانی مشکلاتی ایجاد کرده را در این مقطع زمانی می توانیم اصلاح کنیم و در این راستا کارگروهی تشکیل شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور  یادآور شد : خط قرمز ما فساد است و با جدیت با آن مقابله می نمائیم ولی قاطعانه از فعالان عرصه اقتصادی حمایت خواهیم کرد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار