جمعی از نیکواران، معتمدان، بازاریان و برخی اشخاص حقوقی گنبدکاووس به‌مناسبت ولادت با سعادت کریم اهل بیت عصمت طهارت(ع) حضرت امام حسن مجتبی‌(ع) مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به خانواده زندانیان این شهرستان و شرق استان گلستان کمک مالی کردند.

نیکوکاران گنبدی۳.۵میلیارد ریال به خانواده زندانیان شرق گلستان کمک کردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ ایرنا، در مراسم جشن حمایت از خانواده زندانیان شرق گلستان که روز یکشنبه در محل فرمانداری ویژه گنبدکاووس برگزار شد، امام جمعه این شهرستان در سخنانی بیان داشت: کمک به خانواده زندانیان که به هر دلیل سرپرست آنها در زندان به سر می‌برد به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، اقدامی بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام محمود ترابی با قدردانی از نیکوکاران گنبدی که کمک‌های آنان در سطح استان و کشور زبانزد است، افزود: در آموزه‌های دینی کمک به نیازمندان و دستگیری از آنها بالاخص در ماه مبارک رمضان و سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)، بسیار سفارش شده و اجر معنوی مضاعفی دارد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت: غلفت از انجام صحیح وظایف در بخش‌های مختلف چه از سوی افراد و چه از سوی ادارات و نهادها، سبب بروز برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود که زندان رفتن افراد به هر دلیل، تاوان این غفلت و کم توجهی است.

مهدی دهرویه افزود: هدف از کمک به خانواده‌های نیازمند بالاخص خانواده زندانیان که سرپرستی ندارند، یک اقدام ضروری برای پیشگیری از آسیب‌های بیشتر درجامعه است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان گنبدکاووس نیز دراین مراسم گفت: این انجمن از محل کمک‌ خیرین و نیکوکاران منطقه و برخی منابع درآمدی طی سال گذشته ۶ میلیارد و ۸۰ درآمد داشته که بخش اعظم آن در قالب کمک‌های نقدی و کالایی در اختیار خانواده زندانیان پنج شهرستان "گنبدکاووس، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه" قرار گرفته است.

حسین رضایی افزود: بیشترین کمک‌های مردمی و نیکوکاران به انجمن حمایت از زندانیان گنبدکاووس مربوط به خیرین و نیکوکاران این شهرستان است و انتظار داریم نیکوکاران چهار شهرستان دیگر نیز به این انجمن مردمی برای ارائه خدمات بهتر به خانواده زندانیان در بند، کمک کنند.

وی اضافه کرد: تمامی کمک‌های مردمی و درآمدهای حاصله انجمن حمایت از زندانیان گنبدکاووس صرف خدمت رسانی به خانواده زندانیان در بخش‌های مختلف از جمله پرداخت مستمری و کمک هزینه معیشت، کمک هزینه تحصیلی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و مهارت آموزی می‌شود.

رضایی ادامه داد: در مراسم گلریزان امروز نیکوکاران گنبدی دعوت شده در مجموع سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان کمک مالی کردند.

شهرستان‌های گنبدکاووس، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه با مجموع جمعیت تقریبی ۷۵۰ هزار نفر در شرق استان گلستان واقع‌ هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار