برترین‌های بخش موسیقی جشنواره اقوام گلستان با رای مردمی انتخاب شدند.

برترین‌های موسیقی چهاردهمین جشنواره اقوام گلستان معرفی شدند

برترین‌های بخش موسیقی جشنواره اقوام گلستان با رای مردمی انتخاب شدند.

به گزارش گلستان 24، یاسر قندهاری، دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین اظهار کرد: با هدف رونق‌بخشی به جشنواره مجازی بین المللی فرهنگ اقوام و تبیین علایق و سلایق عمومی، اجرای تمامی گروه‌های فرهنگی هنری در معرض نظرسنجی مردمی قرارگرفت.

وی افزود: در چهار شب برگزاری زنده این برنامه‌ها بیش از ۸هزار پیامک نظرسنجی مردمی برای انتخاب بهترین گروه موسیقی و آیینی اقوام دریافت شد که بر اساس آن گروه فرهنگی هنری "چیکسای" از خراسان شمالی با ۱۳۳۳رای به مقام اول، گروه "گیل و اوخان" از استان گیلان با ۸۰۲رای به مقام دوم و گروه "نوای صحرای ترکمن" از گلستان با ۷۶۷رای به مقام سوم دست یافتند.

قندهاری گفت: هدیه گروه برتر نظرسنجی مردمی بهترین گروه موسیقی و آیینی اقوام جشنواره چهاردهم، مبلغ ۴۰میلیون ریال و گروه‌های دوم و سوم هر یک ۳۰میلیون ریال است که در روز‌های آتی به سرپرستان گروه اهداء خواهد شد.

چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین (نخستین جشنواره مجازی فرهنگ اقوام ایران زمین) از تاریخ ۹لغایت۱۲ بهمن ماه سال جاری به مدت ۴شب برای علاقمندان به حوزه گردشگری و صنایع‌دستی کشور به صورت مجازی برگزار شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار