معاون صنایع‌ دستی کشور:

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: تجاری‌سازی، یکی از موضوعات مغفول مانده حوزه صنایع‌ دستی کشور است که توجه به آن رونق اقتصادی این بخش را افزایش خواهد داد.

تجاری‌سازی، راهکار رونق اقتصادی صنایع دستی کشور است

به گزارش گلستان 24، مریم جلالی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از خانه‌های صنایع‌ دستی گرگان اظهار داشت: تولید و فروش محصولات فاخر صنایع‌ دستی باید با پیوست رسانه‌ای برای معرفی و تبلیغات تولیدات هنرمندان همراه باشد.

در این خانه‌های صنایع‌ دستی گرگان محصولاتی در رشته‌های جاجیم، گلیم، قلم‌زنی روی مس، رودوزی‌های سنتی، معرق، منبت، سفال، نگارگری، نساجی سنتی، زیورآلات سنتی و محصولات مشابه تولید و عرضه می‌شود.

در این بازدید عیسی پایین‌محلی فرماندار گرگان، رحمان فرمانی سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان، ویدا توحدی مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی، حسین خواجه‌بیدختی مشاور امور استان‌های معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، مریم حاجی‌ابراهیمی معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی گلستان حضور داشتند.

نشست‌ با مقامات و مسوولان استانی، بازدید از ظرفیت‌های صنایع‌ ستی و هنرهای سنتی شهرستان‌های گلستان و دیدار و گفت‌وگو با هنرمندان و صنعتگران این حوزه از دیگر برنامه‌های سفر معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی به گلستان است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار