آرزویش شهادت بود و وقتی در کنار حجله هم محله ایش، شهید خانعلی افسر دبیر گفت دومین شهید این محله من هستم شاید کسی حرف او را جدی نگرفت ولی چیزی نگذشت که پیش بینی او محقق شد.

شهید محمد شیرپوری اهل گنبد و پیش بینی که محقق شد

به گزارش گلستان 24، شهید محمد شیرپوری در هفدهم آبان ماه هزار وسیصدو شانزده در ده شیخ شیره جین از توابع شهرستان سراب و در یک خانواده کاملا مذهبی  دیده به جهان گشود. پدرش آقای احمد شیر پوری فردی متدین و اهل قرائت قرآن بود و مادرش فیروزه قانعی بانویی خانه دار.

 

shahid.qaboosnameh (2)

محمد درکودکی بعلت عدم وجود مدرسه در روستا و دور بودن آن از شهر  ازرفتن به مدرسه وتحصیل باز ماند واز همین ایام به کار در کنار خانواده مشغول شد و همزمان از پدر قرائت قرآن را نیز فرامی گرفت.
وی از همان کودکی سخت کوش  و پر تلاش بود و به نوع در اقتصاد خانواده شریک بود.
محمد شیرپوری دردوازده سالگی مادر خود را از دست داد و بعد از رنج و مشقت های فراوان و تحمل این دوران در سن شانزده سالگی ازدواج نمود اما هیچ گاه دارای فرزند نشد.

مبارزات شهید محمد شیره پور
وی فعالیت های زیادی قبل ازپیروزی انقلاب داشت و همراه سردار شهید اسماعیل قهرمانی ضمن شرکت در راهپیمای ها به تهیه و پخش اطلاعیه ها و نوارهای حضرت امام می پرداخت.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در خاموش کردن آتش فتنه و جنگ گنبد یکی از افراد فعال این عرصه به شمار می آمد.

خصوصیا ت شهید محمد شیرپوری
محمد شیره پورهمیشه با صدای خوشی که داشت قرآن قرائت می نمود و اخلاق نیکو و روحیه بشاشی داشت و به کودکان عشق می ورزید و آنان رادوست داشت و مورد احترام قرار می داد.

 

shahid.qaboosnameh (1)

با شروع جنگ تحمیلی وی با مال و جان خود به یاری انقلاب آمد و وقتی قرار بود به جبهه اعزام شود با ماشین  وانت خود اعزام شد و گفت شاید این وسیله در آنجا بدرد رزمندگان بخورد به همین دلیل بعد از اخذ مجوز با ماشین خود به جبهه های نبرد اعزام و در منطقه عملیاتی دارخوئین مشغول پیکار با دشمن بعثی شد.

shahid.qaboosnameh (3)

ییش بینی که تحقق یافت!
یکی از اهالی محل شهید شده بود ” شهید خانعلی تفسر دبیر” سر کوچه برایش حجله بسته بودند که وقتی محمد حجله را می بیند می گوید: “این اولین شهید این کوچه است و دومین شهیدش من خواهم بود ” و چیزی نگذشت که  این گفته او به واقعیت پیوست.

شهادت
نزدیکی های ظهر بود که به او ماموریت دادند مقداری مهمات با ماشینش به خط مقدم ببرد و او با خوشحالی این ماموریت را پذیرفت.
بعد خواندن نماز و خوردن نهار بار گیری مهمات انجام شد و به همراه عده ای از رزمندگان به سوی خط مقدم حرکت کرد اما نزدیک خط مورد حمله خمپاره اندازها و گلوله های دشمن بعثی قرار می گیرد  و خودروی وی مورد هدف قرار گرفته و منهدم می شود.

 

shahid.qaboosnameh (5)

محمد نیز  بر اثرترکشی که از ناحیه سر وصورت به وی اصابت می شود بخشی از صورت وی از بین رفته و در تاریخ ۱۵/۲/۶۱  به شهادت که آروزیش بود رسید.
این شهید بزرگوار بعد از انتقال به گنبد طی یک مراسم باشکوهی تشییع و در جوار مرقد امام زاده یحیی بن زید (ع) در کنار سایر شهدای انقلاب به خاک سپرده شد.
روحش شاد، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد .

shahid.qaboosnameh (4)shahid.qaboosnameh (6)
انتهای پیام/قابوس نامه

ارسال نظر

آخرین اخبار