مراسم رونمایی از شخصیت «بی بی ناهید» (محافظ آب) در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.

رونمایی از شخصیت «بی بی ناهید» در گلستان

در مراسمی با حضور استاندار گلستان و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیران کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و دیگر مدیران استانی و شهرستانی، از شخصیت «بی بی ناهید» (محافظ آب) در شرکت آب منطقه ای گلستان رونمایی شد.

استاندار گلستان در این مراسم اظهار کرد: عناصر حیاتی آب، هوا و خاک هر سه در معرض تهدید هستند واگر روند تولید گازهای گلخانه ای به همین منوال پیش برود، باید منتظر حوادث هولناکی چون سیل آلمان و آتش سوزی های گسترده آمریکا در همه جای جهان باشیم.

هادی حق شناس با بیان اینکه میزان مصرف گاز، آب و برق هر سال بیشتر می شود و هیچ قیدی برای مصرف نداریم، گفت: حتی اگر با کمبود منابع و تولید هم رو به رو نباشیم با عوارض ناشی از مصرف و گازهای گلخانه ای چه باید بکنیم؟

وی بیان کرد: بارندگی سال آبی گذشته در استان ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و سطح زمین استان از بندرگز تا مینودشت نشست کرده است.

حق شناس تاکید کرد: نیاکان ما در سده های پیش با ایجاد قنات ها بهترین روش مدیریت آب را داشته اند و امروز هم مصرف بهینه موثرترین راه مدیریت منابع آبی است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان هم در این جلسه اظهار کرد: امروز برای اینکه مسیر نوینی را برای حل یک مشکل قدیمی و عمیق باز کنیم، دور هم جمع شده ایم.

سید محسن حسینی افزود: آب در استان میزان مشخصی دارد و جمعیت هم رو به افزایش است و باید بدانیم به چه شیوه ای از این مقدار محدود آب استفاده بهینه کنیم.

حسینی تصریح کرد: در یک سال اخیر در شرکت آب منطقه ای کارهای فنی و توسعه ای هم حجم بیشتر و هم سرعت بیشتری پیدا کرده است، ولی مسائل فرهنگی هم بسیار مهم است و باید عرف جامعه را به قوانین نزدیک کنیم.

وی بیان کرد: از حدود دو سال پیش با الهام از اسطوره محافظ چشمه ها و آبها، شخصیت سازی «بی بی ناهید» (محافظ آب) در شرکت شکل گرفت و تبدیل به یک پیرزن مهربان و خوش بیان قصه گو شد که برای کودکان و نوجوانان پذیرش بیشتری دارد و قرار است با ساخته شدن عروسک هایش در دسترس کودکان قرار گیرد و در رسانه ها و از جمله صدا و سیما با نگاه حفاظت از منابع آبی استان قصه گویی کند.

وی افزود: هدف ما از طرح این شخصیت، این است که کودکان را از همان ابتدا به طور ناملموس با مسائل آب آشنا کنیم تا اهمیت آب در عمق جانش نهادینه شود تا بتواند در حفاظت منابع آب همیشه کوشا باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار