رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ظرفیت تنها مرکز نگهداری معتادان متجاهر استان 100 نفر است در حالیکه تعداد معتادان متجاهر نیازمند نگهداری ، چند برابر این عدد است.

ظرفیت های استان پاسخگوی نگهداری معتادان متجاهر نیست

به گزارش پایگاه خبری گلستان24، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم گفت: ظرفیت تنها مرکز نگهداری معتادان متجاهر استان 100 نفر است در حالیکه تعداد معتادان متجاهر نیازمند نگهداری  ، چند برابر این عدد  است .

وی افزود: باید ظرفیت همه دستگاه های مرتبط با حوزه  برای افزایش مراکز نگهداری معتادان متجاهر به کار گرفته شود.

آسیابی گفت: نگهداری و ساماندهی این افراد از یکسو آسیب های اجتماعی و سرقت های خرد را کمتر می کند و از طرفی نیاز این معتادان به غذا و امکانات بهداشتی و سرپناه را تامین می کند .

در ادامه رئیس کل دادگستری با اشاره به موضوع طلاق و آسیب های اجتماعی ناشی از آن گفت: هر چند  میزان طلاق در گلستان ازمیانگین آمارهای کشوری پایین تر است اما تلاش می کنیم از ظرفیت شورای حل اختلاف برای سازش بیشتر زوجین و جلوگیری از فروپاشی خانواده ها استفاده کنیم تا آسیب های مربوط به فرزندان طلاق جلوگیری پیشگیری شود  .

در جلسه امروز به مشکلات مرز اینچه برون هم پرداخته شد .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: به علت اهمیت اینچه برون از نظر اقتصادی و توسعه استان ، بنا شد در جلسه دیگری با حضور استاندار ، رئیس کل دادگستری و مدیران دستگاه های اجرایی مشکلات مربوط به راه آهن و  این گمرک بررسی و  راهکارها و تدابیر برای حل آن اندیشیده شود .

دادستان مرکز استان هم در جلسه امروز با تاکید بر افزایش ظرفیت مراکز نگهداری معتادان گفت: تا زمانی که ظرفیت و تعداد پذیرش معتادان متجاهر در این مراکز بیشتر نشود،  اجرای طرح های مقطعی اثرگذار نخواهد بود .

محمود اسپانلو افزود:  یکی از برنامه هایی که  شبانه روزی و بی وقفه در دوره دادستانی  در حوزه قضایی شهرستان گرگان دنبال خواهم کرد ، ناامن کردن فضا برای مجرمان به ویژه مجرمان حوزه مواد مخدر خواهد بود.

چهارمین جلسه استانی شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در دادگستری برگزار شد .

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار