سرپرست فرمانداری گرگان خبرداد؛

سرپرست فرمانداری گرگان گفت: طرح توسعه سواد حرکتی دانش آموزان دوره ابتدایی در ۳۰ درصد مدارس شهرستان گرگان در حال اجرا است.

اجرای طرح سواد حرکتی در ۳۰ درصد مدارس گرگان

به گزارش گلستان 24، حجت یزدویی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش مرکز گلستان اظهارکرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کم تحرکی دانش آموزان طرح سواد حرکتی برای اولین بار در مدارس دوره ابتدایی مرکز استان به منظور افزایش سرانه فعالیت‌های حرکتی و توسعه ویژگی‌های جسمانی کودکان در حال اجرا است.

سرپرست فرمانداری گرگان افزود: ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان شهرستان مشمول این طرح شده که تاکنون هفت هزار و ۲۱۱ نفر اطلاعات ارزیابی اولیه در مهارت‌های حرکتی را در سامانه پادا ثبت کردند.

وی با بیان اینکه این طرح در ۳۰ درصد مدارس در حال اجرا است، اضافه کرد: اجرای این طرح در مدارس ابتدایی شروع شده و تا پایان اسفند ماه به صورت مجازی و حضوری ادامه خواهد داشت و باید تلاش شود ۱۰۰ درصد دانش آموزان هدف در سامانه ثبت نام کنند.

یزدویی ادامه داد: پس از سنجش اولیه و تعیین سطح حرکتی دانش آموزان، معلمان و مربیان تربیت بدنی مدارس و آموزگاران در خصوص نحوه ارتقا وضعیت جسمانی دانش آموزان به والدین آنها مشاوره لازم را خواهند داد تا در راستای سواد حرکتی دانش آموزان و تحرک و پویایی و سلامتی آنان گامی مثبت برداشته شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار