رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دادگاه‌های گلستان دادخواست بانک‌ها برای دریافت سود و جریمه مازاد از تولیدکنندگان را در ۲۲ پرونده برخلاف رأی وحدت رویه دیوان عالی تشخیص داده و رد کردند.

۲۲ واحد تولیدی گلستان از پرداخت جریمه مازاد به بانک ها معاف شدند

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی اظهارکرد: دادگاه‌های استان گلستان امسال دادخواست بانک‌ها برای دریافت سود و جریمه مازاد از تولیدکنندگان را در ۲۲ پرونده برخلاف رأی وحدت رویه دیوان عالی کشور و مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، تشخیص داده و رد کردند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: با صدور این آراء که همه آنها قطعی است، واحدهای تولیدی، سود اضافی و جریمه مازاد را نمی‌پردازند و اگر پرداخته باشند بانک‌ها موظف به بازگرداندن این مبالغ هستند.

آسیابی گفت: پارسال هم با رای قضات، ۲۰ دادخواست مشابه در دادگاه‌های استان گلستان رد شد.

وی بیان کرد: دریافت سودهای بانکی و جریمه‌های نامتعارف یکی از ۲۰ چالش مهم بانکی بر سر راه تولید و سرمایه گذاری در استان، است که در نشست های مستمر با مدیران عامل بانک های دولتی و خصوصی استان برای این موانع تلاش می کنیم.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال ۵۲۲ پرونده مربوط به واحدهای تولیدی در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ثبت و پس از بررسی و پیگیری، مشکلات ۲۶۸ واحد رفع شد.

آسیابی با بیان این که رفع موانع تولید بقیه واحدهای تولیدی هم در حال پیگیری است، اضافه کرد: امسال هشت واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل استان با تلاش های قضایی دوباره رونق گرفت و بستر اشتغال برای ۵۲۵ نفر فراهم شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار