رئیس پلیس فتا گلستان :

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: پس از وصول مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

کلاهبرداری به روش اسکیمر

به گزارش گلستان 24،  سرهنگ  ابراهیم پرسا اظهار کرد: در بررسی صورت گرفته و اظهارات شاکی پرونده، مشخص شد سودجویان پس از سرقت اطلاعات کارت بانکی شاکی، اقدام به برداشت از حساب این شهروند کرده بودند.

وی افزود: در همان بازه زمانی افراد دیگری نیز مدعی برداشت غیر مجاز از حسابشان در همین منطقه از استان گلستان شدند که در ادامه تحقیقات مشخص شد که این شهروندان در دام سودجویانی افتاده اند که از طریق اسکیمینگ و با ترفند فروش میوه، اقدام به سرقت موجودی حساب آنها به مبلغ حدود دو میلیارد ریال نموده اند.

این مقام انتظامی گفت: سارقان که بعنوان فروشنده دوره گرد و در حاشیه جاده اقدام به فروش میوه می کردند با روش اسکیمینگ اطلاعات کارت بانکی مالباختگان را سرقت، سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب 15 شهروند کرده بودند.

سرهنگ پرسا تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات و اشراف اطلاعاتی، 6 نفر از متهمان این پرونده ها شناسایی و در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان برای جلوگیری از افتادن در دام اسکیمر ها به شهروندان توصیه کرد: رمز کارت بانکی را خودتان در دستگاه کارتخوان وارد کرده و به فروشنده های دوره گرد و سیار که محصولات با قیمت های پایین تر از عرف بازار را تبلیغ می کنند، اعتماد نکنید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار