رییس‌کل دادگستری گلستان از صدور سند برای بیش از ۲۱ هزار هکتار سواحل دریای خزر در استان خبر داد و گفت: این اراضی شامل سواحل و زمین‌های تا حریم ۶۰ متر دریاست.

۲۱ هزار هکتار از سواحل گلستان سنددار شد

به گزارش گلستان 24 به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، حیدر آسیابی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان افزود: با صدور این اسناد ۹۰ درصد زمین‌های ساحلی و ۹۵ درصد اراضی حریم ۶۰ متر دریا به نام دولت سند زده شده و پیگیری برای صدور سند بقیه این اراضی ادامه دارد.

وی با اشاره به آغاز طرح صدور سند تک برگی زمین های کشاورزی در استان از کشاورزان خواست هر چه زودتر برای درخواست صدور سند تک برگی به اداره ای ثبت اسناد مراجعه کنند.

گلستان حدود ۱۳۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد.

رییس کل دادگستری گلستان در ادامه از فعال شدن شورای حفظ حقوق بیت المال در همه حوزه های قضایی استان خبر داد و گفت: با تشکیل این شورا در شهرستان ها، رسیدگی به موارد مربوط به تعرض و دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی و انفال با سرعت بیشتری انجام می شود و عرصه بر دست‌اندازان بیت‌المال تنگ‌تر خواهد شد.

آسیابی از اقدامات پیشگیرانه دستگاه های متولی در حوزه جنگل ها و مراتع برای کاهش آتش سوزی در این عرصه ها اشاره کرد و افزود: با تلاش های انجام شده امسال تعداد آتش‌سوزی جنگلی در استان حدود ۸۰ درصد کمتر شد.

وی به ورود شورای حفظ حقوق بیت‌المال برای تامین حق آبه تالاب‌های بین المللی گلستان اشاره کرد و گفت: دادستان گرگان در کنار اداره کل محیط زیست، پیگیر تامین حق آبه این تالاب ها است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار