مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان با بیان اینکه میزان برخورداری جمعیت روستایی استان از آب شرب سالم و لوله‌کشی پایین‌تر از میانگین کشوری است، گفت: ۲۸.۵ درصد جمعیت روستایی استان به آب شرب بهداشتی دسترسی ندارند.

۲۸.۵ درصد جمعیت روستایی گلستان به آب شرب سالم دسترسی ندارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ بهزاد هرمزی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در گرگان با اشاره به فاصله شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان از آب شرب لوله‌کشی و بهداشتی در مقایسه با میانگین کشوری اظهارداشت: میانگین برخورداری جمعیت روستایی کشور از آب شرب لوله‌کشی و بهداشتی 75 درصد بوده که این شاخص در گلستان 71.5 درصد است.

وی با بیان اینکه سیل خسارت زیادی به شبکه انتقال و حتی منابع تأمین آب روستاها وارد کرده است، افزود: سیل اخیر یک درصد از میزان بهره‌مندی روستاییان گلستانی از آب شرب سالم و بهداشتی را کاهش داد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان یادآور شد: از یکهزار و 17 روستا در استان 943 روستا جمعیتی بیش از 20 خانوار دارند که آب شرب برای 897 روستا تأمین شده و از این تعداد 807 روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی است.

وی گفت: علاوه بر روستاها، آب شرب 12 شهر استان نیز از سوی آب و فاضلاب روستایی استان تأمین می‌شود. در حال حاضر 230 هزار مشترک از خدمات این بخش استفاده می‌کنند. همچنین بیش از 8 هزار کیلومتر شبکه و خط انتقال و 90 هزار مترمکعب مخزن و 370 حلقه چاه نیز برای تأمین سالانه 54 میلیون مترمکعب آب در دست بهره‌برداری قرار دارد.

هرمزی با بیان اینکه 28.5 درصد جمعیت روستایی استان گلستان به آب شرب لوله‌کشی و بهداشتی دسترسی ندارند، اظهارداشت: برای تأمین آب این روستاها به تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی نیاز داریم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار