رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: برای معرفی واقعه غدیر می‌توان با استفاده از فیلم، سریال و سینما در این مسیر گام برداشت و جلوه‌های جهانی از این روز بزرگ را به تصویر کشید و صدا و سیما نباید به زیرنویسی برای این مناسبت بسنده کند.

صدا و سیما جلوه‌های جهانی غدیر را به تصویر بکشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام سید‌علی طاهری در گفتگو با خبرنگار آنا درباره راه‌های برجسته‌کردن و تبیین غدیر خم در جامعه اسلامی اظهار کرد: درباره عید غدیر خم ذهنیتی بین برخی از افراد جامعه وجود دارد که این عید را مخصوص سادات جامعه می‌دانند که این ذهنیت باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه شاهد هستیم که در بعضی از نقاط کشور مردم در روز عید غدیر خم به دیدار سادات می‌روند، افزود: وقتی این ذهنیت وجود داشته باشد، نوعی محدودیت در این عید است که باید در مسیر عمومی کردن این جشن و عید گام برداریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان یادآور شد: در روایات ائمه علیهم‌السلام و فرمایش بزرگان دین آمده که اگر جامعه اسلامی همان گونه که به عاشورا توجه می‌کرد به غدیر توجه می‌شد، هیچ‌گاه واقعه عاشورا رخ نمی‌داد و یا اثرات این روز بزرگ بیش از آن چیزی بود که تاکنون داشته است.

 

طاهری با طرح این پرسش که آیا در ایام عزای سرور و سالار شهیدان بخش خاصی از جامعه اقدام به برپایی عزا می‌کند؟ اضافه کرد: فراگیری عزاداری امام سوم شیعیان به اندازه‌ای است که محدود به جامعه اسلامی نیست و جوامع غیر مسلمان نیز برای بزرگداشت امام حسین علیه‌السلام مراسم می‌گیرند و فراتر از ادیان رسمی افراد آزاده‌ای که از عاشورا مطلع شده‌اند از این واقعه تأثیر پذیرفته‌اند.

وی با بیان عملکرد مثبت رسانه‌ها درباره غدیر خاطرنشان کرد: رسانه‌ها، چند سال اخیر برای بزرگداشت این روز اقدامات بهتری انجام داده و اخیراً در رسانه ملی چند روز مانده به عید غدیر با زیرنویس کردن و یادآوری این عید افکار عمومی را برای بزرگداشت با عظمت این عید آماده می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و واحد گرگان با بیان اینکه در دورانی به سر می‌بریم که سریال و سینما، خود رسانه هستند، اظهار کرد: برای معرفی عید غدیر خم می‌توان با استفاده از فیلم و سینما در این مسیر گام برداشت و جلوه‌های جهانی از این روز بزرگ به تصویر کشید و صدا و سیما نباید به زیرنویسی برای این مناسبت بسنده کند.

طاهری با بیان اینکه این عید باید جنبه عام اسلامی داشته باشد، گفت: اهل تسنن در منطقه و استان گلستان ارادت خاصی به حضرت شمس الشموس علی‌‌‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام دارند از این فرصت می‌توان استفاده کرد و غدیر را با موضوع اهل‌بیت و علاقه‌مندی‌های اهل تسنن پررنگ و برجسته کرد و با این بینش چه بسا عید غدیر خم تقویت‌کننده وحدت خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار