مدیرکل حج و زیارت گلستان از ثبت‌نام بیش از ۳۷ هزار نفر از مردم این استان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد.

۳۷ هزار گلستانی برای پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ سیدعلی میرقاسم‌پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تا کنون بیش از 37 هزار و 200 نفر از مردم این استان برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

وی افزود: با توجه به حذف روادید برای اربعین امسال شاهد حضور گسترده مردم در این راهپیمایی عظیم هستیم و تعداد زائران گلستانی نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مدیرکل حج و زیارت استان بیان داشت: استان گلستان امسال 16 موکب در ایام اربعین در مرز مهران و مسیر پیاده‌روی در کشور عراق برپا می‌کند که خدماتی مانند اسکان، تغذیه، خدمات فرهنگی، اقدامات درمانی و اورژانس و غیره به زائران ارائه می‌دهند.

وی گفت: حضور زائران به پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی از 7 مهرماه آغاز شده و ثبت‌نام متقاضیان در سامانه سماح نیز همچنان ادامه دارد.

میرقاسم‌پور افزود: برای تسهیل در بازگشت زائران اربعین حسینی، استان همدان به عنوان پشتیبان برای زائران گلستانی انتخاب شده است. زائران گلستانی پس از ورود به کشور به همدان رفته و از آنجا با اتوبوس‌هایی که از طریق راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تدارک دیده شده است به استان گلستان برخواهند گشت.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار