معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: تاکنون و پس از سیلاب، حدود 153 کیلومتر از رودخانه‌ها و مجاری آبی استان لایروبی شده است.

تنها 153 کیلومتر از رودخانه‌های گلستان پس از سیلاب رایروبی شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، حسین دهقان اظهار کرد: مقاطعی که پس از سیلاب سال 1398 در پنج حوضه آبریز استان نیاز به لایروبی دارند، شناسایی شد، در مجموع بیش از یک‌هزار کیلومتر بود که وارد «سامانه سجاد» شده است و اعتبار مورد نیاز برای این لایروبی‌ها نیز مشخص شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون و پس از سیلاب، حدود 153 کیلومتر از رودخانه‌ها و مجاری آبی استان لایروبی شده است، تصریح کرد: با توجه به ضرورت بهبود ظرفیت آبگذری رودخانه‌ها به دلیل انباشت و رسوب در رودخانه‌ها پس از سیل سال جاری، دولت 40 میلیارد تومان اعتبار با تخصیص 100 درصد به شرکت آب منطقه‌ای استان ابلاغ کرد.

 معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع لایروبی رودخانه‌ها در حین سیلاب، در مدت مذکور حدود 105 کیلومتر از رودخانه‌ها و مجاری آبی استان لایروبی شد و پس از خاتمه سیل نیز این اقدام ادامه دارد.

* در حوزه بازسازی تاسیسات آبی خسارت‌دیده گلستان تنها 19 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرد

وی افزود: با توجه به هزینه بالای لایروبی‌ها، اگر مجموع لایروبی حین سیلاب و اقدامات لایروبی پس از سیلاب شرکت آب منطقه‌ای را در نظر بگیریم، معادل اعتبار ابلاغی کار صورت گرفته است و قانونا باید اعتبارات تکمیلی که در «سامانه سجاد» وارد شده است ابلاغ، تا فعالیت‌ها ادامه یابد.

دهقان افزود: در حوزه بازسازی تاسیسات آبی خسارت‌دیده، نیز اعتبارات در این بخش ابلاغ شد که حدود 50 درصد تخصیص داشت، یعنی اعتبار ابلاغی معادل 38 میلیارد تومان بود که تنها 19 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرد، در این حوزه، تاسیسات و مخازن، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و تاسیسات برقی و مکانیکال و ... نیاز به مرمت و بازسازی دارد که پروژه‌ها مشخص و در «سامانه سجاد» تعریف شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار