برگزاری کارگاه مهدویت در گرگان، ترمیم یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های بین مزارع آسیب‌دیده از سیل استان و دستگیری ۵۷ متجاوز به میراث‌فرهنگی از جمله خبرهای کوتاه امروز پنجشنبه گلستان است.

اخبار کوتاه استان گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: امسال حدود ۷۰ هزار رای اولی در استان پای صندوق های رای می روند.

**

پویش همگانی درخت کاری با شعار " برای ایرانی سبز" در روستای قلعه جیق بزرگ بخش مرکزی شهرستان برگزار شد.

فرماندار گمیشان گفت: در این طرح ۱۶ هزار اصله نهال در سه نقطه شهرستان غرس خواهد شد تا فرآیند توسعه فضای سبز گمیشان شتاب بگیرد.

**

استاندار گلستان گفت: مرمت یک هزار و ۵۰۰ متر از سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع استان که در سیل تخریب شد پایان رسیده.

حق شناس افزود:  تلاش می کنیم با جذب باقیمانده اعتبارات مصوب شده دولت در این بخش، مرمت دیگر جاده های باقی مانده بین مزارع سیل زده انجام شود.

**

سرپرست سازمان حمل و نقل شهرداری گرگان از فعالیت  ۸۸ دستگاه اتوبوس در ۳۲ خط ثابت در مرکز استان خبر داد و گفت : به طور متوسط برای هر هزار گرگانی یک دستگاه اتوبوس وجود دارد که این عدد در متوسط جهانی ۷۵ نفر است .

**

استاندار گلستان آمار وقوع معلولیت در این ستان را ۲ برابر میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: بهزیستی و همه دستگاه های مرتبط باید این علت موضوع را پیدا و برای ریشه کنی آن تلاش کنند.

**

زمان برگزاری دیدار عقب افتاده از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور بین تیم‌های شهرداری گرگان و ذوب‌آهن اصفهان مشخص شد.

این دیدار بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون بسکتبال، پنجشنبه ۲۸ آذر در سالن بسکتبال اصفهان برگزار خواهد شد.

**

 فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از دستگیری ۵۷ نفر در جرایم مرتبط با میراث‌فرهنگی استان در ۸ ماهه امسال خبر داد و گفت: این افراد به جرم‌های حفاری غیرمجاز، تخریب، خرید و فروش و استفاده از فلزیاب دستگیر و برای تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

**

کارگاه آموزشی مهدویت با هدف ترویج فرهنگ مهدویت و نشر اندیشه های واقعی انتظار و معارف اهل بیت عصمت و طهارت در گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام علی اصغر خیرآبادی، رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(ع) مدرس این کارگاه آموزشی ضمن اشاره به حکومت جهانی به دستاوردهای حکومت حضرت مهدی(عج) گفت: رشد فکری و اخلاقی و ایمانی، اتحاد و همدلی، خیر و برکت و فراوانی، گسترش امنیت عمومی، حاکمیت اسلام و ریشه کن شکن فقر از جمله دستاوردهای حکومت موعود است.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار