دادستان عمومی و انقلاب بندرگز گفت که با هدف جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت شهروندان، تردد شناورها و قایق‌های گردشگری در محدوده خلیج گرگان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

تردد قایق‌های گردشگری درخلیج گرگان ممنوع شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد طالبی چاری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت :‌ با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و احتمال حضور گردشگران به بهانه استفاده از گردشگری دریایی و قایقرانی در این شهر با هدف حفظ بهداشت و امنیت جانی مردم دستور قضایی توقف تردد شناورهای گردشگری صادر شد.

وی با اشاره به گسترش شیوع بیماری کرونا افزود: هر چند رعایت مسایل بهداشتی موثر است اما نباید در این برهه حساس زمانی به بهانه ای مختلف سبب جذب مسافر به شهرستان شویم.

 به‌گزارش ایرنا در دو شهرستان بندرگز و بندرترکمن در مجموع حدود۵۰ فروند قایق گردشگری مشغول فعالیت هستند.

در تعطیلات نوروز سال گذشته صد هزار نفر از پهنه آبی خلیج گرگان دیدن کردند. 

خلیج گرگان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی دریای خزر و در حوزه شهرستان های بندرترکمن، بندرگز، نوکنده و بهشهر (استان مازندران) قرار دارد.

 دادستان عمومی و انقلاب بندرگز همچنین با اشاره به فعالیت  دستفروشان و خودروهای بارفروش در آستانه شب عید در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به کم توجهی اکثر دست فروش ها به مسائل بهداشتی و احتمال شیوع بیماری کرونا از این طریق، از فعالیت این افراد در شهر جلوگیری شد.

طالبی همچنین از تشدید نظارت ها بر فعالیت های نانوایی های شهرستان خبر داد و گفت : فعالیت نانوایی ها با شدت بیشتر با همکاری اکیپی متشکل از پلیس اطلاعات ، اتاق اصناف و مرکز بهداشت تحت نظر است و با هرگونه تخطی از موارد بهداشتی برخورد قانونی خواهد شد.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان، تاکنون ۴۵ نفر در این استان بر اثر شیوع کرونا جان خود را از دست دادند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار