منتخب مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس یازدهم بابیان اینکه مدیر و نماینده‌ باید پاسخگو و مردمی باشند، گفت: رضایتمندی که در مردم به خاطر ارائه خدمت و یا حل مشکلشان به وجود می‌آید، قابل‌ محاسبه نیست. تمام ظرفیت و آبرویم را خرج می‌کنم که این نظام، انقلاب، ولایت و خون شهدا پا برجا باشد.

منتخب مردم گرگان و آق‌قلا: نوکر مردم هستم

به گزارش گلستان ۲۴؛ رمضانعلی سنگدوینی با حضور در دفتر ایسنا استان گلستان اظهار کرد: مجلس یازدهم، یک مجلس ولایی تمام قد در کنار مقام معظم رهبری است. تمامی تلاش این است که در مسیر منویات مقام معظم رهبری و نظام و انقلاب حرکت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اولویت اول مجلس یازدهم باید اقتصاد، معیشت و اشتغال باشد، افزود: اگر توجه ما به داخل باشد، اقتصاد خانواده درست می‌شود. صحبت از اقتصاد داخلی، رونق و جهش می‌شود ولی از آن طرف خروارها خروار واردات انجام می‌گیرد.

منتخب مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس یازدهم بابیان اینکه مصرف کالای داخلی باید به یک فرهنگ تبدیل شود، تصریح کرد: اگر این فرهنگ تقویت شود، اقتصاد قوی خواهیم داشت. در موضوع بیماری کرونا هم علت اینکه به وضعیت مناسبی دست‌یافتیم و آرام‌آرام این بیماری را کنار می‌زنیم، مردمی بودن کشور، نظام و انقلاب ماست. امیدواریم با همراهی مردم در جهت توجه به مصرف کالای داخلی نیز به نقطه مطلوب برسیم.

سنگدوینی با اشاره به انتخاب دکتر نوروزی، منتخب مردم علی آبادکتول به‌عنوان دبیر مجمع نمایندگان، گفت: مجمع نمایندگان استان وفاق دارد؛ تاکنون به همراه دیگر نمایندگان استان، در سطح ملی با وزیر گردشگری، وزیر ارتباطات و مدیرعامل دخانیات نشست برگزار کردیم و مسائل و مشکلات مربوط به استان در این بخش‌ها را مطرح و پیگیری کردیم. در استان هم در دیدار با استاندار، مدیرکل صمت، رئیس جهادکشاورزی، مدیرعامل آبفا و رئیس دانشگاه علوم پزشکی، آمادگی کامل خودمان را برای همکاری در جهت توسعه استان اعلام کردیم.

وی با تأکید بر اینکه ما نیاز به مدیر ترسو نداریم، تصریح کرد: مدیری که بترسد نمی‌تواند کاری انجام دهد. ما نیاز به مدیری داریم که پاسخگوی مردم باشد و دغدغه‌اش حل مشکلات مردم باشد. حل برخی از مشکلات مردم اصلاً نیازی به بودجه هم ندارد. ما نمایندگان نیز باید دقت داشته باشیم طرح یا لوایحی که وارد مجلس می‌شود، اولویت اول مردم باشند.

منتخب مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ سال از انقلاب گذشته، مگر می‌شود زیرساخت استان آماده نباشد؟ اگر در بخشی در زیرساخت مشکل داریم، اشکال از مدیر است. اگر با عزم جدی تصمیم بگیریم که مشکلات را حل کنیم، قطعاً می‌توانیم آن را انجام دهیم.

سنگدوینی، گلستان را قطب کشاورزی دانست و افزود: گلستان در تولید برخی از محصولات کشاورزی رتبه اول تا سوم کشور را داراست اما شاهد خام فروشی محصولات هستیم و ارزش‌افزوده آن از استان خارج می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد شهرک کشاورزی در استان، اظهار کرد: اگر در بخش کشاورزی به سمت کشاورزی مدرن و توجه به صنایع تبدیلی حرکت کنیم، در اقتصاد خانوارها بسیار مؤثر خواهد بود. باید اقتصاد روستاها را قوی کنیم تا هم جلوی مهاجرت آنها را به شهرها بگیریم و هم آنهایی که به شهر رفتند، به روستا بازگردند.

سنگدوینی، یکی از راه‌های نجات استان را سرمایه‌گذار دانست و گفت: سرمایه‌گذار به‌راحتی وارد استان نمی‌شود. ما آمادگی داریم راه را برای ورود سرمایه‌گذار همواره کنیم و با هرکسی هم که بخواهد جلوی این کار را بگیرد، برخورد می‌کنیم. باید با جدیت ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در استان را پیگیری کرد.

وی در ادامه بابیان اینکه باید ارتباط صنعت و دانشگاه افزایش یابد، خاطرنشان کرد: این همه تجهیزات نظامی و غیره که در کشور داریم که به‌واسطه آنها دنیا نمی‌تواند نگاه چپ به ما داشته باشد، به همت دانشگاهیان و دانش‌بنیان‌ها به وجود آمده است. واقعاً باید به نیروهای دانش‌بنیان و دانشگاهی توجه ویژه‌ای شود.

منتخب مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس یازدهم با ابراز امیدواری از ایجاد منطقه آزاد در اینچه‌برون، تصریح کرد: شکل‌گیری این منطقه آزاد کمک زیادی به اقتصاد استان می‌کند. برای بهره‌گیری بیشتر از منطقه آزاد نیاز است که مناسباتمان با کشور ترکمنستان را اصلاح کنیم.

سنگدوینی خطاب به مدیران واحدهای تولیدی گفت: ایجاد یک شغل به معنای هموار کردن مسیر بهشت برای خود است. با توجه به شرایط سخت اقتصادی که به خاطر کرونا به وجود آمده، نیاز است که بانک‌ها با واحدهای تولیدی تعامل داشته باشند تا این واحدها نیروهای خود را حفظ کنند.

وی به مشکلات کمبود تخت بیمارستانی در استان هم اشاره کرد و افزود: اگر بخش دولتی توانایی ایجاد بیمارستان‌های جدید را ندارد، می‌توان پیگیر بود که بخش خصوصی به این بخش ورود پیدا کند.

منتخب مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس یازدهم در خصوص پروژه پتروشیمی گلستان، اظهار کرد: این پروژه که مردم زیادی سهامدار آن هستند و اشتغال بالایی نیز به دنبال دارد، ۱۴ سال متوقف شده است. در مجلس یازدهم با همراهی نمایندگان استان پیگیر خواهیم بود که این پروژه را به ثمر برسانیم. اگر محصولی که در ابتدا طراحی شده توجیه اقتصادی ندارد می‌توان با تغییر محصول، پتروشیمی را راه‌اندازی کرد.

سنگدوینی، گلستان را رنگین‌کمان اقوام دانست و گفت: تنوع اقوام در گلستان، یکی از نقاط قوت و مزیت این استان است. با توجه به اینکه تنوع قومی در گلستان بیش از همه استان‌های کشور است، از طریق وزارت ارشاد و وزارت گردشگری می‌توان پیگیر بود که گلستان به‌عنوان پایتخت فرهنگی اقوام کشور انتخاب شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار