رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: حدود 12 درصد گندم کشور توسط کشاورزان گلستانی تولید می‌شود که با کیفیت‌ترین گندم کشور است.

12 درصد گندم کشور در گلستان تولید می‌شود/ برداشت‌40‌درصد گندم گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گنبدکاووس، مختار مهاجر صبح امروز در جشن متمرکز گندم استانی در این شهرستان اظهار کرد: 355 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم رفته و پیش‌بینی می‌شود امسال از این سطح کشت یک میلیون و 200 هزار تن گندم تولید و برداشت شود.
وی با اشاره به کیفیت خوب گندم تولیدی استان گلستان تصریح کرد: حدود 12 درصد گندم کشور توسط کشاورزان گلستانی تولید می‌شود که به لحاظ کیفیت نیز با کیفیت‌ترین گندم کشور است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان ادامه داد: تاکنون 40 درصد گندم استان برداشت شده اما متاسفانه مقدار گندم تحویلی به سیلوها و یا کارخانجات آرد کم بوده و بیشتر گندم تولید شده توسط کشاورزان به بخش خصوصی تحویل شده است.
وی خاطرنشان کرد: از کشاورزان تقاضا می شود برای کاهش مشکلات کشاورزان در سامانه جهاد کشاورزی گندم تولیدی خود را به مراکز خرید گندم دولتی تحویل دهند.

* انبارهایی که در سامانه اداره کل صمت استان به ثبت نرسیده باشند و گندم در آنها ذخیره شود جز کالاهای قاچاق محسوب می‌شود
مهاجر گفت: انبارهایی که در سامانه اداره کل صمت استان به ثبت نرسیده باشند و گندم در آنها ذخیره شود جز کالاهای قاچاق محسوب شده و توسط اداره تعزیرات پلمب خواهد شد.
وی از پیش‌بینی برداشت حدود 115 هزار تن کلزا در گلستان خبر داد و افزود: تاکنون 73 هزار تن کلزا در گلستان برداشت شده و پیش‌بینی می‌شود حدود 115 هزار تن کلزا از اراضی زیر کشت این محصول برداشت شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان درباره محصول جو استان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد 100 درصد جو تولید شده از اراضی کشاورزی استان برداشت شده و با توجه به اینکه این محصول به بخش خصو

 

ارسال نظر

آخرین اخبار