سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت که امسال مجوز حفر ۷۷ چاه برای تامین آب واحدهای صنعتی، خدماتی و گردشگری استان صادر شد.

مجوز حفر ۷۷ چاه آب در گلستان صادر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سیدمحسن حسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد، ۳۴ حلقه چاه مربوط به واحدهای دامداری، ۱۵ فقره مربوط به واحدهای صنعتی و خدماتی، ۱۲ فقره مربوط به احداث واحدهای مرغداری، ۹ فقره مربوط به احداث واحدهای خدماتی و گردشگری و ۷ فقره مربوط به واحدهای گلخانه‌ای بود.

وی با اشاره به وجود حدود ۲۰۰ نقطه آبی در گلستان شامل سد و آب‌بندان و مزارع پرورش ماهی با حجم ذخیره ۱۳۰ میلیون مترمکعب آب گفت: از این تعداد ۱۴ سدمخزنی بزرگ، ۳ سد لاستیکی، ۸۰ سد مخزنی کوچک و ۸۰ سد انحرافی در مدیریت این شرکت است که اجرای طرح گردشگری آبی ۲۵ منطقه مورد موافقت میراث فرهنگی و کارگروه اقتصادی قرار گرفت.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان همچنین به رفع تصرف از حریم رودخانه های استان اشاره کرد و گفت: پارسال هزار و ۷۶۰ تصرف غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه‌های استان شناسایی شد که ۱۳۲ هکتار آن رفع تصرف گردید.

حسینی بیان کرد: ۴۹ مورد از تصرفات آزاد شده کاربری مسکونی - تجاری، ۶۷ مورد کاربری کشاورزی و ۲ مورد کاربری شن و ماسه داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار