معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از توزیع 4 میلیون بسته پروتئینی بین آسیب‌دیدگان کرونا در مرحله دوم رزمایش «همدلی و احسان» خبر داد.

از تولید انبوه ماسک و محلول ضدعفونی تا ایجاد 180 هزار شغل در سراسر کشور

به گزارش گلستان ۲۴ به نقل از فارس از گرگان، عبدالعلی صاحب‌محمدی امروز در مراسم آغاز مرحله دوم «رزمایش ملی همدلی و احسان» در استان گلستان اظهار کرد:از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا با دستور دکتر مخبر، تمام بخش‌های ستاد اجرایی بسیج شدند و ستادی در چهار حوزه تأمین و تولید دارو، تجهیزات، مواد ضدعفونی، تشخیص و درمان وارد عمل شد.

وی تصریح کرد: با تشدید شرایط تحریمی از ورود ماسک و لوازم بهداشتی به کشور جلوگیری شد، اما این مسئله نه تنها محققان جهادی ستاد را منفعل نکرد بلکه در هر چهار عرصه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، موفق به تولید اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت و کادر درمانی و مردم شدیم.

 

 

* راه‌اندازی بزرگترین مرکز تولید ماسک در غرب آسیا با ظرفیت تولید 4 میلیون ماسک در رو/ تولید 250 هزار لیتر ژل و محلول ضدعفونی در روز

صاحب‌محمدی خاطرنشان کرد: در بخش تأمین دارو، اقلام بهداشتی و ضدعفونی  تلاش شد که متناسب با پدیده کرونا عمل کنیم و در حوزه تأمین ماسک در کشور نیز بزرگترین مرکز تولید ماسک در غرب آسیا با ظرفیت تولید 4 میلیون ماسک در روز راه‌اندازی شد.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام یادآور شد:در زمینه تولید و تأمین ژل و محلول ضدعفونی نیز ظرفیت تولید 250 هزار لیتر در روز ایجاد شد.

صاحب محمدی خاطرنشان کرد: در خصوص تولید بومی و داخلی  دستگاه تنفسی و کیت تشخیص کرونا نیز ظرفیت تولید 2 هزار و 500  کیت تشخیص به‌صورت هفتگی ایجاد شده و در یک مرحله 200 هزار کیت و 450 هزار گان پزشکی تحویل وزارت بهداشت شده است..

وی بیان کرد: همزمان با مراکز علمی دنیا از طریق پنج روش علمی به دنبال تولید  واکسن و درمان کرونا هستیم و دانشمندان ما در این زمینه هم فعال هستند.

 

 

 

* توزیع 5 میلیون بسته معیشتی و پروتئینی بین آسیب‌دیده از کرونا در کشور/ سهم گلستان در مرحله دوم 65 هزار بسته

معاون ستاد اجرایی فرمان امام بااشاره به راه‌اندازی مرکز مشاوره تلفنی 4030 توسط ستاد اجرایی و با همکاری وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: به‌منظور کاهش بار میزان مراجعات به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، سامانه مشاوره تلفنی 4030 در کشور راه‌اندازی شد که بیش از 15 میلیون تماس با این سامانه گرفته شده است.

صاحب محمدی بابیان اینکه همچنین در ستاد اجرایی فرمان امام تسهیلاتی برای آسیب‌دیدگان کرونا در نظر گرفته شده، متذکر شد: علاوه بر توزیع اقلام و بسته‌های بهداشتی، در مرحله نخست رزمایش «همدلی و احسان» یک میلیون بسته معیشتی و در مرحله دوم 4 میلیون بسته پروتئینی در کشور بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد که سهم استان گلستان در مرحله دوم 65 هزار بسته بود.

* استقرار 16 کاروان سلامت در مناطق محروم و نقاط قرمز کرونایی کشور

وی یادآور شد: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون 16 کاروان سلامت نیز در مناطق محروم و نقاط قرمز کرونایی کشور مستقر و در حال ارائه خدمات پزشکی به مردم هستند.

 صاحب‌محمدی بیان کرد: همچنین با توجه به آسیب ناشی از کرونا به برخی کارگاه‌ها و کارخانجات کشور، ستاد اجرایی برای تأمین سرمایه در گردش این مشاغل تسهیلاتی را پیش‌بینی کرده و برنامه‌ریزی ما برای ایجاد 180 هزار شغل در کشور با اولویت آسیب‌دیدگان کروناست.

وی خاطرنشان کرد: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای تأمین و توزیع بسته‌های معیشتی، اقلام بهداشتی و خدمات گوناگون دیگر در ایام کرونا بیش از 10 هزار میلیارد ریال سرمایه مستقیم اختصاص یافته است.

 

 

* احداث ۳۹ مدرسه در گلستان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام

در این مراسم هادی حق‌شناس استاندار گلستان نیز در سخنانی با قدردانی از اقدامات ستاد در مناطق محروم استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون ۳۹ مدرسه در گلستان احداث کرده است.

حق‌شناس افزود: طی توافقات انجام شده با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مقرر شد این ستاد در راستای طرح های بنگاه‌محور و اشتغالزایی از شهرستان گمیشان نیز حمایت کند.

وی تصریح کرد: ستاد اجرایی با توجه به شیوع کرونا و آسیب‌دیدن مشاغل در مرحله اول این طرح ۱۷ هزار بسته مواد غذایی و در این مرحله هم ۶۵ هزار بسته پروتئینی بین اقشار آسیب‌پذیر استان توزیع کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار