نصیبی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: اتمام هزار و ۲۵۰ پروژه نیمه تمام روستاهای استان در دستور کار قرار دارد و امسال تلاش داریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی آن‌ها را به پایان برسانیم.

اتمام ۱۲۵۰ پروژه نیمه تمام روستاهای گلستان در دستور کار قرار دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی نصیبی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: سال گذشته چهار هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی در بخش‌های مختلف در روستاهای استان اجرا شد و امسال اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه روستایی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر گلستان دارای هزار و ۲۵۰ پروژه نیمه تمام روستایی است، افزود: اتمام این پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفته است و تلاش داریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی آن‌ها را به پایان برسانیم.

مدیرکل  امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان به اعتبارات روستاهای استان هم اشاره و بیان کرد: واریزی دولت به حساب دهیاری‌های استان در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ حدود ۱۳۴ درصد رشد داشت و از ۳۵ میلیارد و ۹۸۲ میلیون تومان به ۸۴ میلیارد و ۲۵۲ میلیون تومان رسید.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته از محل ماده ۱۰ جهت جبران خسارت سیل به تاسیسات عمومی روستایی استان ۴۲ میلیارد و ۹۷۵ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت که تاکنون ۵۰ درصد آن تخصیص یافته است.

نصیبی با این توضیح که مطابق قانون دهیاری‌ها نمی‌توانند در راستای اجرای پروژه دیون تعریف کنند، تصریح کرد: علاوه بر اعتبار جبران خسارت سیل ۵۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت به تاسیسات عمومی روستاها در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است و امیدواریم امسال بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام روستایی را به اتمام برسانیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار