ثبت نام نکردن ۳۰ درصد دانش آموزان پایه اول گرگان برای سال تحصیلی جدید، تداوم طرح خرید حمایتی گوجه از کشاورزان گلستان و کمک ۱۰۰ میلیارد ریالی خیرین استان به نیت عیدقربان از جمله خبرهای کوتاه روز دوشنبه گلستان است.

۳۰ درصد دانش‌آموزان پایه اول گرگان در مدارس ثبت نام نکردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، مدیر آموزش و پرورش گرگان گفت که در فاصله حدود یک ماه مانده به آغاز سال تحصیلی جدید هنوز ۳۰ درصد دانش آموزان پایه های اول شهرستان ثبت نام نکردند.

بهجت تربتی نژاد دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: به جز این مقطع، ۹۸ درصد دانش آموزان پایه های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم دوره ابتدایی در مدارس این شهرستان ثبت نام خود را تکمیل کرده و آماده شروع سال تحصیلی جدید هستند.

وزیر آموزش و پرورش چند روز قبل گفت که این وزارتخانه با توجه به شرایط ویژه جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا با آمادگی کامل، سال تحصیلی جاری را از ۱۵ شهریورماه امسال آغاز می‌کند.

تربتی نژاد در ادامه از والدین دانش آموزان این شهرستان خواست نسبت به تسریع در ثبت نام دانش آموزان خود برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو اقدام کنند.

وی محدوده تاخیر در ثبت نام دانش آموزان را اغلب در مناطق روستایی اعلام کرد و گفت: در این مناطق والدین ثبت نام فرزندان خود را به اواخر مرداد و شهریور موکول می شود که این تاخیر، مدیریت کلاس بندی و سفارش کتب درسی را دچار مشکل می کند.

وی به افزایش انتقال دانش آموزان از مدارس غیردولتی به مدارس دولتی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی و درآمدی ناشی از آن، از عوامل اصلی افزایش تقاضا برای ثبت نام فرزندان در مدارس دولتی گرگان است.

وی به دسترسی دانش آموزان به شبکه شاد و اینترنت اشاره کرد و گفت: برآورد می شود ۵ هزار نفر از دانش آموزان حاشیه شهر و برخی روستاهای گرگان در دسترسی به تجهیزات آموزشی از جمله موبایل یا تبلت و نیز تلویزیون دچار مشکل باشند.

**

مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت که تاکنون این اداره کل بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال کمک‌های خیرین استان به نیت عید قربان را جمع آوری و میان خانوارهای نیازمند توزیع کرد.
عیسی بابایی افزود: کمیته امداد گلستان ۲۶۰ پایگاه جمع آوری کمک خیرین استان ویژه عید قربان دایر کرده بود.

سال گذشته خیران گلستانی ۱۷۰ میلیارد ریال در روز عید قربان مشارکت کرده بودند.

**

استاندار گلستان گفت که با دستور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان استان در سال زراعی جاری از سر گرفته می شود.

هادی حق شناس اظهار داشت: امسال کشاورزان گلستان محصولاتی به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تولید کردند که بخش عمده آن به صورت تضمینی توسط دولت خریده شد.
در طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی که یک هفته در استان به طول انجامید، ۱۶ هزار تن محصول از گوجه کاران خریداری شد.

بهای خرید هر کیلوگرم گوجه فرنگی ۱۰ هزار ریال بود که هفت هزار ریال آن توسط کارخانه و بقیه به صورت یارانه از طریق تعاون روستایی پرداخت شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار