درسومین نشست نظارت بر عملکرد مدیران مدارس در سال تحصیلی جدید از معلمان به عنوان ایثارگران عرصه آموزش یاد شد

معلمان ایثارگران عرصه آموزش هستند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، پیش از ظهر شنبه 29شهریور 99 سومین نشست بررسی عملکرد مدیران پیرامون بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور احسان گوهری راد مدیرکل آموزش وپرورش استان، معاونین و تیم های نظارتی در سالن فرهنگ این اداره کل برگزار گردید.

همزمان با بازگشایی مدارس سومین مرحله  نظارت بر عملکرد  مدیران مدارس که در قالب تیم های سه نفره به منظور نظارت بر اجرای مطلوب پروتکل های بهداشتی و حسن اجرای دستورالعمل بازگشایی مدارس کل استان صورت گرفت.

 مدیر کل آموزش و پرورش گلستان ضمن تشکر و قدر دانی از حضور تیم های نظارتی استان در مدارس اظهار داشت: همه ذی‌نفعان و دست‌اندرکاران آموزشی اعم از معلمان، دانش‌آموزان، والدین، مدیران وکارشناسان‌در حال انجام یک جهاد آموزشی و تربیتی، بسیج و آماده به خدمت هستند.

وی با بیان اینکه معلمان ایثارگران عرصه آموزش هستند گفت: اجرای طرح زوج و فرد در آموزش های حضوری با در نظر گرفتن این مسئله که فضای کلاس درس باید یک فضای ایمن و دور از استرس های بهداشتی، روانی و آموزشی باشد و همچنین استفاده از محتواهای بومی  و سامانه شاد توسط معلمان و دانش آموزان را جهت آموزش بهتر و باکیفیت تر مورد تاکید قرار دادند.

همچنین اجرای های شاخص های آموزشی و پرورشی در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی و شاخص سلامت و ارسال بازخورد نتایج کمی و کیفی نظارت های بازرسی به معاون آموزشی متوسطه و مدیران شهرستان ها جهت پیگیری موارد و مشاهدات جهت رفع مشکلات احتمالی و اجرای کیفیت آموزشی بهتر مورد پیگیری قرار گرفته شود.

بر طبق مشاهدات وگزارشات واصله از بازدیدها در آغازین هفته های شروع به کار مدارس استان ، حضور 50 الی 90 درصدی دانش آموزان در مدارس شهری و روستایی ،ضدعفونی مدارس،رعایت  فاصله فیزیکی در مدرسه، بهزیستی روانی و عاطفی و رفت‌ وآمد دانش‌آموزان، خدمات مدرسه‌ای، حضور و غیاب دانش‌آموزان نیز به صورت متعادل در حال انجام است.

در این جلسه عنوان شد: نحوه آموزش در مدارس و تنظیم فعالیت‌های جریان یادگیری از طریق رویکرد آموزش ترکیبی شامل آموزش‌های حضوری و غیرحضوری (مجازی) در دوران کرونا و استفاده از سامانه شاد به ‌عنوان یک سیاست کلان در دستور کار قرار دارد که بخشی از فرآیند آموزش است و می تواند بهرفعنیازهای آموزشی دانش آموزان کمک شایانی نماید.

از نکات مهم مطرح شده در این نشست پیرامون تضمین سلامت دانش آموزان وجلوگیری از افت کیفیت آموزشی به دونکته حائز اهمیت  می توان اشاره کرد که مطالبه آموزش و پرورش از مدیران مدارس است: اولین مورد فراهم نمودن امکان تهویه مطلوب هوای کلاس ها و دومین مورد پاکسازی و ضدعفونی دوره‌ای فضای آموزشی در طول هفته است.

 در ادامه بازرسین نظارتی استان اظهار داشتند: برای جلوگیری از شکاف آموزشی در مناطق مختلف استان، از حداکثر ظرفیت معلمان و دبیران به صورت مطلوب استفاده شده است ، لازم است در  مناطق حاشیه ای و غالبا محروم، روستاهای مناطق صعب العبور و فاقد امکانات فنی اینترنت و عشایری برای آموزش دانش آموزان ، تهیه بسته های آموزشی، استفاده از ظرفیت راهبران آموزشی و دسترسی به ماسک و اقلام بهداشتی لحاظ گردد تاعلاوه بر مقابله با پیامدهای تعطیلی مدارس، موجب کاهش تفاوت‌های آموزشی ناشی از جایگاه اقتصادی و اجتماعی در بین دانش آموزان شود.

در این جلسه نظارتهای شهرستانها بر روند اجرای فرآیند آموزش دانش آموزان به صورت مستمر مطالعه و اجرای کامل اطلس آموزشی توسط مدیران و معلمان، بهره گیری از آموزش های سامانه شاد، اجرای مصوبات شورای مدرسه، برگزاری وبینار با مدیران مورد تاکید قرار گرفت.

در مدارس شبانه روزی و خوابگاه های دانش‌آموزان باید تراکم دانش آموزان کمتر شده تا شاهد مشکلات بهداشتی در این مدارس نباشیم.

استفاده از نرم افزارهای مجازی جهت کمک به روند آموزش بیشتر مورد تاکید می باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار