مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان گفت: پویش مهر اربعین در ادامه رزمایش کمک مؤمنانه، قرائت زیارت اربعین در زندان‌های گرگان و گنبدکاووس، حسینیه سیار و پخش عزاداری توسط خودروها از جمله برنامه‌های اربعین در گلستان است.

اجرای پویش " مهر اربعین" در گلستان/ " حاج قاسم" نبود اربعین را با این عظمت نداشتیم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان ، حجت‌الاسلام علی اصحابی صبح امروز در نشست خبری، اظهار داشت: مراسم حج امسال تحت تأثیر شیوع کرونا و با محدودیت اجرا شد و در مراسم محرم هم عزاداران بیشتر از سایرین پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

وی افزود: امسال شعار مشترک بین ایران و عراق برای اربعین " الحسین سفینه النجاه" است. در خصوص عظمت اربعین، روایت‌ها و سفارش‌های بسیاری از علما داریم.

اصحابی ادامه داد: عظمت اربعین به عنوان یک قدرت اسلامی و نماد همگرایی در جهان اسلام حول محور امام حسین (ع) است، نمی‌توانیم اربعین را مختص شیعیان یا مسلمانان بدانیم زیرا اهل تسنن و سایر دین‌ها هم به امام حسین (ع) ارادت دارند.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری اربعین جهانی شده و جهانی‌تر خواهد شد، تأکید کرد: اربعین تابلویی از خلاصه نهضت عاشورا بوده و یکی از مصادیق اربعین پیاده‌روی است اما طبق فرمایش مقام معظم رهبری امسال اربعین در منازل می‌مانیم و به امام حسین (ع) عرض ارادت می‌کنیم.

وی یادآور شد: باید یاد و نام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را زنده نگه داریم و در تبلیغات میدانی به این موضوع توجه شود زیرا اگر حاج قاسم نبود شاید اربعین را با این عزت و عظمت نداشتیم.

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین گلستان در خصوص برنامه‌های شاخص اربعین در استان گفت: پویش مهر اربعین در ادامه رزمایش کمک مؤمنانه، قرائت زیارت اربعین در زندان‌های گرگان و گنبدکاووس، پخش زیارت اربعین در روزهای نوزدهم و بیستم صفر در سطح شهرها، حسینیه سیار و پخش عزاداری توسط خودروها از جمله برنامه‌های اربعین در گلستان است.

اصحابی افزود: نامه به امام حسین (ع) ویژه دانش آموزان ابتدایی و متوسطه، پویش هر خانه یک حسینیه با همکاری 700 مداح، روضه تلفنی توسط مداحان، برگزاری مسابقه سفینه النجاه در سایت haj.ir و مسابقه پژوهشی با همکاری حوزه عملیه با عنوان امام حسین محور همگرایی جهان اسلام از دیگر برنامه‌های این ایام است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 16 موکب استان در ایام اربعین فعال بودند، گفت: این موکب‌ها امسال هم فعال و در پویش کمک مؤمنانه مشارکت دارند، موکب‌ها ظرفیت قدرتمندی هستند و نمونه آن را در سیل آق قلا دیدیم و در بسیاری از حوادث حساب ویژه‌ای روی آنها باز می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار