نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس، بابیان‌اینکه تاکنون خلاء قانونی در مورد حفظ و مرمت دیوار چند هزار ساله ساسانیان گلستان گزارش نشده است تاکیدکرد که حفظ و مرمت این دیوار به عنوان میراث کهن این استان در دستورکار وزارت گردشگری قرار دارد.

مرمت دیوار چند هزار ساله ساسانیان گلستان در دستورکار وزارت گردشگری قرار دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه دیوار چند هزار ساله ساسانیان در گلستان به دلیل خلاء قانونی در معرض نابودی قرار دارد، گفت: یکی از انتظارات و خواسته‌های مردم این دیار این است که دیوار چند هزار ساله ساسانیان به عنوان یک میراث کهن حفظ و مرمت شود، چرا که یکی از آثار مانا در این استان محسوب می‌شود.

اداره کل میراث‌فرهنگی استان گلستان پیگیر تحقق مطالبه مردم برای حفظ دیوار ساسانیان است

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آنچه که مشاهده کردیم اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان به طور جدی پیگیر این مطالبه مردم این منطقه بوده است.

وی تصریح کرد: البته بنده نیز در نشستی که با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی داشتیم به این موضوع اشاره کردم و آنها نیز برنامه‌ریزی برای حفظ و مرمت این مجموعه را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته وجود خلاء قانونی به عنوان عاملی که مانع از حفظ دیوار چند هزار ساله ساسانیان در گلستان شده باشد یا آن را در معرض تخریب قرار داده باشد را تاکنون نشنیده بودم که آن را پیگیری کنم، ضمن اینکه اگر چنین مشکلی وجود داشت باید آن را به ما که در کمیسیون فرهنگی مجلس هستیم، منتقل می‌کردند چراکه حوزه میراث فرهنگی زیرمجموعه آن قرار دارد.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در پایان تاکید کرد: این موضوع را از طریق مسئولان اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان پیگیری خواهد کرد تا اگر خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد برای رفع آن ورود پیدا کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار