با پیش بینی هواشناسی، سامانه سرد و بارشی که از صبح پنج شنبه وارد گلستان شده بود سبب بارش برف و کولاک در اکثر نقاط استان شده و برخی از محورها را مسدود و تعدادی از مدارس کوهستانی را تعطیل کرد.

از وقوع برف و بوران شدید تا مسدود شدن راه ها /برخی مدارس کوهستانی گلستان تعطیل شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛  در پی اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد برفی در آسمان مناطق مختلف به ویژه محورهای کوهستانی استان، تمامی تیم های عملیاتی و امدادی مستقر در پایگاه های امداد و نجات سراسر استان به حالت آماده باش کامل درآمدند.

با اعلام گزارش وقوع برف و کولاک در منطقه کوهستانی توسکستان از ابتدای ساعات روز جمعه، تیم واکنش سریع امداد و نجات استان در توسکستان مستقر شد و ۲ تیم عملیاتی استان به منظور ارزیابی از وضعیت منطقه و کمک به در راه ماندگان این منطقه اعزام شدند.

طبق گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان محورهای زیر جهت ایمنی کاربران جاده ای تا اطلاع ثانوی  محورهای گرگان به شاهرود - توسکستان، آزادشهر به شاهرود - خوش ییلاق، رامیان به شاهرود- اولنگ،جاده روستایی زیارت گرگان
مسدود است.

رئیس پلیس راه گلستان با تاکید بر لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ برای تردد در محورهای کوهستانی، بیان کرد: رانندگان قبل از تردد از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کرده و خودروی آنان بنزین کافی داشته باشد.

علی عبدی، گفت: از شهروندان تقاضا داریم همچون گذشته با خادمان خود در پلیس راه همکاری داشته و از تردد در محورهای کوهستانی خودداری کنند.

جاده زیارت و درازنو بسته شد

در همین رابطه فرمانداران گرگان و کردکوی از بسته شدن موقت راه های مناطق کوهستانی و برف گیر خود خبردادند.

فرماندار گرگان با بیان اینکه محور زیارت به ناهارخوران بسته است، گفت:  از مردم خواست از رفتن به ناهارخوران پرهیز کنند.

ابراهیم قدمنان، فرماندار کردکوی هم گفت: به دلیل حفظ جان شهروندان، مسیر جاده کردکوی به درازنو به علت بارش برف شدید بسته است.

امدادرسانی به در راه ماندگان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی گفت: ساعت ۱۷ و ۲۲ جمعه، در راه ماندگی یک خودرو در محور کردکوی به درازنو - حد فاصل بین روستاهای درازنو و رادکان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان گلستان گزارش شد.

حسین باقری افزود: یک تیم سه نفره به محل اعزام شده و دو مرد ۳۹ و ۳۸ که در برف گرفتار شده بودند امدادرسانی و در بستن زنجیرچرخ هم به آنها کمک شد.

تعطیلی مدارس آزادشهر و گیلداغ

همچنین آموزش و پرورش در اطلاعیه ای اعلام کرد که در پی بارش برف و برودت هوا، مدارس روستاهای کوهستانی بخش چشمه ساران (پادگان نوده به بالا) شهرستان آزادشهر وهمچنین مدارس گلیداغ شهرستان مراوه تپه، روز شنبه (۶ دی) در دو نوبت صبح و عصر تعطیل خواهد بود.

همچنین در مراوه تپه هم اعلا شد؛ پیرو هماهنگی با فرماندار  تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستان ، بعلت بارش برف و یخ زدگی معابر ، کلیه ی مدارس بخش گلیداغ  در روز شنبه 6 دیماه تعطیل است.

هشدار مصرف گاز:لطفا صرفه جویی کنید

سرپرست شرکت گاز گلستان هم گفت: با توجه به ورود هوای سرد به استان، از مشترکان گرامی تقاضا می‌شود به منظور پایداری جریان گاز در مصرف گاز صرفه جویی را کنند.

علی طالبی ضمن تشکر و قدردانی از حسن همراهی مشترکان گاز افزود: پوشیدن لباس‌های گرم زمستانه، تنظیم دمای محیط با پیچ تنظیم بخاری، کم کردن حداقل یک درجه از دمای محیط، نصب پرده‌های ضخیم و بلند، مسدود کردن روزنه‌های ورود هوای سرد با در نظر گرفتن هوای مورد نیاز برای سوخت وسایل گازسوز، تنظیم دمای اتاق در حد استاندارد بین ۱۸ تا ۲۱ سانتیگراد و خاموش کردن وسایل گرمایشی در هنگام خروج از منزل و محل کار را از مهمترین اقدامات مفید برای صرفه جویی در مصرف گاز دانست.

وی از همه مدارس، دانشگاه‌ها، بانک‌ها و همه مراکز خدماتی خواست در ایام تعطیل، وسایل گرمایشی ساختمان خود را خاموش کنند، در غیر این صورت برابر دستورالعمل مدیریت بحران استان، گاز آنها قطع خواهد شد.

سرپرست شرکت گاز استان گلستان تاکید کرد، مردم به دقت موارد ایمنی را در حین مصرف رعایت کنند.

فرودگاه  گرگان هم در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع مسافران فرودگاه بین المللی شهدای گرگان می رساند، با توجه به شرایط جوی حاکم بر کشور و احتمال تغییر ساعت یا تاخیر در برخی پروازها بدلیل شرایط نامناسب جوی، از مسافران درخواست می شود تا پیش از عزیمت به فرودگاه بین المللی شهدای گرگان حتماً با اطلاعات پرواز این فرودگاه تماس بگیرند و از وضعیت پروازها اطلاع حاصل کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار