استاندار گلستان با اشاره به تهیه طرح ویژه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گفت: این طرح با هدف ایجاد محدودیت برای ساخت و سازهای غیرمجاز در مدت ۱۰ روز به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال می‌شود.

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، هادی حق شناس شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استان گلستان که با حضور اعضای کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین خواری برگزار شد، اظهار داشت: همه دستگاه‌های متولی در استان تلاش می‌کنند جلوی دست درازی به اراضی ملی و ساخت و ساز در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی را بگیرند.

وی با بیان اینکه با تأکید بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان گفت: پیشگیری و برخورد با متخلفان در دستور کار قرار دارد و در همین زمینه دستگاه قضایی از ابتدای امسال تاکنون چندین فقره احکام قلع و قمع برای ساخت و سازهای غیرمجاز را صادر کرده است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: هرجا ساخت و ساز غیر مجازی صورت گرفته نتیجه غفلت بوده اما این موضوع دلیلی برای قانون گریزی و تخلف نخواهد بود.

وی همچنین تأکید کرد: به ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به شدت حساس هستیم و تلاش داریم با همراهی همه دستگاه‌ها با آن مقابله کنیم.

حق شناس با اشاره به تهیه طرح ویژه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گفت: این طرح با هدف ایجاد محدودیت برای ساخت و سازهای غیرمجاز در مدت 10 روز به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال می‌شود.

وی بیان داشت: همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته در 4 پهنه محور توسکستان باید به مراجع قضایی معرفی شوند و چنانچه رای قلع بنا و یا برائت صادر شده باید دوباره مورد بررسی و بازبینی قرار یگیرد.

استاندار گلستان تأکید کرد: دستگاه‌های خدمت‌رسان اجازه ارائه خدمت به ساخت و سازهای غیرمجاز را ندارند.

وی با بیان اینکه تهیه نقشه‌های اراضی ملی و کاداستر این اراضی روند خوبی در استان دارد، اعلام کرد: تاکنون برای 920 هزار هکتار از اراضی ملی استان ثبت کاداستر انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال ثبت کاداستر همه اراضی استان صورت گیرد.

استاندار گلستان گفت: با این اقدام شک و شبهه‌ای برای دستگاه‌های اجرایی باقی نمی‌ماند، ضمن اینکه تهیه و ثبت این نقشه‌ها جلوی زمین خواری را هم می‌گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار