معاون درمان علوم پزشکی گلستان با بیان این که برخی مردم هنوز به این باور نرسیده اند که باید تجمعات را کنار بگذارند، گفت: پروتکل‌های بهداشتی و فرهنگ کرونایی باید در زندگی ما جاری شود.

دورهمی ها عامل اصلی گسترش کرونا/ فرهنگ کرونایی نهادینه شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر سراج الدین عارف نیا شامگاه یک شنبه در گفتگوی خبری اظهار کرد: رنگ قرمز یا نارنجی و زرد و آبی ارتباطی به رعایت قواعد بهداشتی ندارد و ما باید در هر شرایطی پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

وی افزود: رنگ بندی برای فعالیت اصناف و بازار هفتگی و تجمعات بوده و قواعد و پروتکل‌های بهداشتی و فرهنگ کرونایی باید در زندگی ما جاری شود.

عارف نیا با اشاره به وضعیت هشدار بیماری در بندرگز و کردکوی، گفت: در بندرگز و کردکوی در یک ماه اخیر بیماری فروکش نکرده است که هم اکنون بگوییم افزایش است ولی در سایر شهرستان‌های استان، روند بستری‌ها بالا رفته بود که هم اکنون فروکش کرده است.

معاون درمان علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: در برهه‌ای به ۶۵۰ بیمار بستری در استان هم رسیده بودیم که هم اکنون حدود ۳۵۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و آمار بسترهای روزانه از ۱۰۰ نفر به حدود ۶۰ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: برخی از مردم به این باور نرسیده اند که باید تجمعات را کنار گذاشته و زدن ماسک را اولویت خود قرار دهند.

عارف نیا تأکید کرد: دورهمی خاله و عمه، دوست و رفیق و همسایه ندارد و هر دورهمی ممنوع است.

معاون درمان علوم پزشکی گلستان گفت: بیماری کووید ۱۹ منوط به افراد مسن نیست و همه باید پروتکل‌ها را رعایت کرده و بی جهت بیرون نرویم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار