مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: ادامه و تکمیل ساخت نگارخانه گرگان به اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال نیاز دارد.

هنرمندان گلستانی گالری استاندارد ندارند/تکمیل نگار خانه گرگان به 8 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در نشست دبیران سازمان های مردم نهاد و انجمن های فرهنگی و هنری استان گلستان با مهدی علیخانی معاون هماهنگی نظارت فرهنگی و اجتماعی رئیس جمهور که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد و  با حضور احسان مکتبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار گلستان همراه بود با اشاره به اینکه یک هزار و 500 هنرمند در سراسر استان هنر کارت دریافت خواهند کرد اظهار کرد: هنرمندان با دریافت این کارت ضمن اینکه شناسنامه دار می شوند از برکات مادی و معنوی آن بهره مند خواهند شد.

وی  در ادامه ضمن تاکید بر اینکه متاسفانه هنرمندان گلستانی از داشتن حتی یک متر فضای نگارخانه محروم هستند گفت: ادامه و تکمیل ساخت نگارخانه گرگان به اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال نیاز دارد که امیدواریم در سال 1400 اختصاص پیدا کند.

وی همچنین درخواست تجهیز ساختمانی که به عنوان خانه هنرمندان استان در نظر گرفته شده است را  خواستار شد و گفت که امیدواریم این ساختمان که درحال حاضر به مدت یکسال واگذار شده است حداقل به مدت ده سال در اختیار هنرمندان گلستانی قرار بگیرد.

گفتنی است؛در این نشست افراد حاضر به بیان مسائل و دغدغه های مربوط به سمن ها و انجمن های مختلف در استان پرداختند و به مسائلی از قبیل لزوم برون سپاری فعالیت دستگاه های مختلف به سمن ها، احداث خانه جوانان در مرکز و شرق استان، ایجاد خانه انجمن های ادبی،بیشتر دیده شدن انجمن سینمایی جوان در گلستان،ارائه تسهیلات کم بهره به هنرمندان و برخی مسائل دیگر اشاره کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار