معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

احمد گلچین معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: در حال حاضر استان گلستان دارای 143 واحد فعال چاپی است.

 استان گلستان 143 واحد فعال در حوزه چاپ دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ احمد گلچین ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه مبارک رمضان، درباره وضعیت صنعت چاپ در استان گلستان، گفت: در استان گلستان 173 واحد چاپی ( چاپ افست، دیجیتال، سیلک، فلکسو، هلیو، لیتوگرافی، عملیات تکمیلی) وجود دارد که از این تعداد 143 واحد فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه موافقت نامه تاسیس برای 20 واحد داده شده است،  افزود: این تعداد واحد جدید در حال تکمیل پرونده برای صدور پروانه  هستند.

گلچین با تاکید بر ضرورت آموزش پذیری واحد های چاپی و به روز بودن و کسب دانش های جدید در این حوزه، گفت: در سالی که گذشت برگزاری کارگاه آموزش چاپ و بسته بندی با شرکت 50 نفر از فعالان این حوزه را داشته ایم.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان درباره افق ها و برنامه های پیش بینی شده برای حوزه چاپ استان گلستان در سال جاری، گفت: صدور پروانه تاسیس حدود 50 واحد، برگزاری حداقل 2 دوره آموزشی، برگزاری همایش چاپ به مناسبت روز ملی چاپ، انجام حدود 500 بازدید از واحدهای سطح استان،تشویق و ترغیب فعالان برای تاسیس و راه اندازی حداقل 2 واحد مجتمع چاپ و بسته بندی مجهز در سطح استان از جمله اهدافی هست که به دنبال آن هستیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار