با اعلام دبیرخانه نخستین دوره طرح ملی «انتخاب روستاهای قرآنی ایران» روستای "دنگلان" از توابع شهرستان کردکوی در استان گلستان، شایسته تقدیر شد.

روستای "دنگلان" در عرصه ی ملی شایسته تقدیر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلام گلستان، پس از ارزیابی هزار و ۹۸ روستای ثبت نامی در سامانه طرح ملی انتخاب روستای قرآنی ایران توسط هیأت های انتخاب در استان ها و معرفی ۳۷ روستا از ۲۵ استان کشور، هیأت انتخاب مرکزی با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف کار خود را  آغاز کرد که در مرحله اول، ۱۸ روستا برای ارزیابی میدانی مستندات و گزارش های دریافتی انتخاب شد.

در مرحله دوم، هیأت انتخاب مرکزی، بر اساس گزارش ناظران اعزامی به ۱۸ روستا شامل اندبیل از استان اردبیل، چارک از استان بوشهر، قراخیل از استان مازندران، دنگلان از استان گلستان، محمدآباد از استان فارس، ده عرب از استان یزد، بیلند از استان خراسان رضوی، دشت از استان خراسان شمالی، دادران از استان خراسان جنوبی، رمکان و  کشپیری از استان هرمزگان، اژدهاتو از استان زنجان، فرسش از استان لرستان، بهرام آباد از استان تهران، افتر از استان سمنان، دریجان از استان کرمان، قهریزجان از استان اصفهان و فردو از استان قم، کار امتیازدهی به این روستاها را بر اساس شاخص های مشخص شده انجام دادند و در نهایت 7 روستای قرآنی نخستین دوره طرح ملی انتخاب روستای قرانی ایران در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ  و ارشاد اسلامی معرفی شدند.

پس از انتخاب 7 روستای منتخب؛ از تعدادی از روستاها از جمله روستای دنگلان استان گلستان با در نظر گرفتن بسته حمایتی از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر به عمل آمد.

یادآوری می شود اختصاص کتب قرآنی، اختصاص وام قرض الحسنه از محل صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان و نیز کمک بلاعوض به منظور حمایت از فعالیت های قرآنی از جمله موارد بسته ی حمایتی است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار