استاندار گلستان گفت: استان گلستان با دارا بودن قلل، کوه ها و غارهای مختلف ظرفیت های منحصر به فردی در ورزش کوهنوردی دارد.

ظرفیت های کوهنوردی گلستان منحصر به فرد است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ هادی حق شناس در دیدار با رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی اظهار کرد: هدف ما ارتقا زیرساخت های ورزشی استان جهت استفاده ورزشکاران است و در عرصه کوهنوردی با همکاری فدراسیون تلاش می کنیم دیواره سنگ نوردی را برای بهره گیری ورزشکاران این رشته ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان تصریح کرد:کوهنوردی یکی از رشته هایی ورزشی استان که در کنار لطافت روح به مقاوم جسم نیز کمک می کند و خوشبختانه بیش از 3 هزار ورزشکار سازمان یافته گلستانی در این رشته به فعالیت مشغول هستند.

وی افزود: همراهی هیات کوهنوردی استان در اطفا حریق ها در کنار نیروهای منابع طبیعی و محیط بانان شایسته تقدیر است به خصوص آنکه این همراهی بدون توقع و بر اساس انسان دوستی صورت گرفته است.

استاندار گلستان گفت: وجود قله گاو کشان در استان با ارتفاع بیش از 3800 متر که جز یکی از قلل طرح سیمرغ است و همچنین غارها و کوه های استان نشان از ظرفیت های منحصر به فرد گلستان در عرصه کوهنوردی و صخره نوردی دارد.

همچنین در این دیدار رئیس فدراسیون کوهنوردی اظهار کرد:طرح سیمرغ در 31 قله 31 استان کشور با هدف توسعه گردشگری کوهستان، کمک به جوامع محلی و تقویت اقتصاد آنان و معرفی جاذبه های استان ها اجرایی می شود.

رضا زارعی گفت: بیش از 110 هزار کوهنورد سازمان یافته در کشور در حال فعالیت هستند که سهم گلستان بیش از 3 هزار کوهنورد است و البته قهرمانانی همچون رضا کلاسنگیانی نیز در استان مشغول به فعالیت هستند و همچنین هیات کوهنوردی گلستان جزء 15 هیات برتر سطح کشور نیز است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار