مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: در مرحله اول طرح ملی جهش تولید مسکن تاکنون ۱۷ هزار و ۲۴۱ گلستانی ثبت‌نام کرده و مراحل بررسی و استعلامات لازم در حال انجام است.

۱۷ هزار گلستانی در طرح ملی جهش تولید مسکن ثبت نام کردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ حسین محبوبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: مرحله اول ثبت نام طرح جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه آغاز شده و تا ۲۸ آبان ادامه دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان افزود: در این مرحله برای ۱۰ شهر آق قلا، بندرترکمن، گرگان، گمیشان، مراوه تپه، مینودشت، کردکوی، خان ببین، فاضل آباد و نوکنده تامین زمین شده و به ستاد وزارتخانه اعلام شده است.

وی بیان کرد: در هر سال سهمیه گلستان ۱۹ هزار و ۳۳۴ واحد مسکونی بوده که برای آنها لازم است سالانه ۵۸۰ زمین تامین شود.

محبوبی اضافه کرد: در مرحله دوم که به زودی اعلام می شود برای شهرهای بندرگز، آزادشهر، کردکوی، جلین، علی آبادکتول، گنبدکاووس و سیمین شهر تأمین زمین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: در گلستان تاکنون ۱۷ هزار و ۲۴۱ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده که مراحل بررسی و استعلامات لازم در حال انجام است.

وی بیان کرد: در طرح اقدام ملی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر زمین را تهیه کرده و بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کارگزار ما هستند اما در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر تامین زمین با راه و شهرسازی بوده و سایر اقدامات توسط بنیاد مسکن انجام می شود.

محبوبی اضافه کرد: برای تامین زمین در قانون جهش تولید مسکن از زمین‌های دولتی، اراضی مازاد دستگاه‌ها و زمین‌هایی که در اختیار سازمان ملی مسکن است، استفاده می‌کنیم.

وی گفت: بخش دیگر براساس توافقات در داخل شهرها است که تغییر کاربری داده شده یا الحاقاتی است که متقاضیان تمایل دارند به محدوده بافت اضافه شود و از این طریق می‌توانیم این طرح را پوشش دهیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار