با هدف رونق دوباره، تعاونی‌های غیرفعال پره استان گلستان علت یابی و تعیین تکلیف می‌شوند.

تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال پره استان گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان با اعلام این خبر گفت: با توجه به غیرفعال شدن تعداد محدودی از شرکتهای تعاونی پره استان، در صددیم با علت یابی آن و تعامل بیشتر با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رونق دوباره این تعاونی ها را شاهد باشیم.

محسن یحیایی در جلسه با معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود:متاسفانه در فصل صید امسال از 18تعاونی صیادی استان، سه شرکت غیرفعال بودند و به خاطر غیبت صیادان، سهمی در صنعت صید استان نداشتند.

وی گفت: باید قوانین و راهکارهای مناسب برای فعال کردن صیادان و تعاونی ها اندیشیده شود و شرکتها باید از ظرفیتی که در اختیارشان قرار داده شده نهایت استفاده را ببرند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان افزود: در صورتی که غیرفعال بودن هر یک از شرکتهای تعاونی پره مسجل شود احتمال ابطال شرکت تعاونی ها و جایگزینی اعضای آنها وجود دارد.

در این جلسه معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تعاونی ها باید فعال و دارای عملکرد مثبت باشند و اگر تعاونی غیرفعال است باید به دنبال علت آن گشت.

محبوبه فدایی افزود: اگر دلایلی از جمله کمبود نقدینگی باعث غیرفعال شدن شرکتهای تعاونی شده استفاده از تسهیلات و یا سرمایه گذار برای جبران نقدینگی و ایجاد انگیزه می تواند به عنوان راهکار مطرح شود.

وی گفت: در صورتی که تعاونی ها و یا بعضی از اعضا تمایلی به فعال شدن نداشته باشند باید با استفاده از راهکارهای قانونی تعاونی منحل یا صیاد غایب اخراج شود و به جای شرکت تعاونی غیرفعال، تعاونی جدید با صیادان جدید تاسیس شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار