رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس، جوایز پیش بینی شده برای اسب‌های برتر هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه در مجموعه سوارکاری این شهرستان را مبلغ ۶ میلیارد و ۵۲۴ میلیون ریال اعلام کرد.

جایزه نقدی اسب‌های برتر هفته ۱۹ کورس گنبد ۶.۵ میلیارد ریال اعلام شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ بهروز نیازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای روز نخست و دوم هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس در مجموع ۱۴۷ راس اسب از نژادهای "ترکمن، دوخون و تروبرد" توسط مالکان آنها ثبت نام شدند که در ۱۴ دور به مسافت‌های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متری باهم به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: در روز نخست این هفته از مسابقات که در هفت کورس شامل سه دور هزار متری، ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار و ۶۰۰ متری برگزار می‌شود، ۷۸ راس اسب با یکدیگر به رقابت می‌پردازنند.

نیازی اضافه کرد: کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه گنبد برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز نخست هفته نوزدهم در مجموع مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس ادامه داد: روز دوم مسابقات این هفته نیز جمعه ۲۷ اسفند با شرکت ۶۹ راس اسب ثبت نام شده در هفت کورس شامل یک دور هزار متری، یک دور هزار و ۲۰۰ متری و پنج دور هزار و ۶۰۰ متری باهم به رقابت خواهند پرداخت.

وی گفت: کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه گنبد برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز دوم و پایانی هفته نوزدهم نیز در مجموع سه میلیارد و ۹۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

نیازی افزود: پیش از این مطابق برنامه تدوین شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار بود مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه گنبدکاووس تا پایان اسفند امسال (روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته) برگزار شود.

وی اضافه کرد: باتوجه به تعطیلی ۲ هفته از مسابقات این فصل به سبب وضعیت قرمز کرونایی گنبد، هفته ۲۰ و ۲۱ مسابقات اسبدوانی این شهرستان به ترتیب روزهای (چهارم و پنجم ) و (۱۱ و ۱۲) فروردین سال جدید در مجموعه سوارکاری برگزار می‌شود.

رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس ادامه داد: با موافقت فدراسیون سوارکاری سه هفته دیگر از مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس پس از ماه مبارک رمضان برگزار و پرونده این فصل مسابقات بسته خواهد شد.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که در قالب کورس بهاره و پاییزه باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود اما از ۲ سال پیش و به‌دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات باحضور محدود تماشاگر یا بدون حضور آنها برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار