سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: در گلستان ۸۰ درصد مصرف برق در بخش خانگی و۸۰ درصد مصرف آب در بخش کشاورزی است و اگر مردم ۸ تا ۱۰ درصد کمتر مصرف کنند این ذخیره‌سازی سبب می‌شود که صنعت دچار خاموشی نشود.

کمبود برق و آب در استان گلستان/ ‌خاموشی در تابستان قطعی است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، سیدمحمدرضا سیدالنگی صبح امروز در جمع اعضای شوراهای استان گلستان با بیان اینکه بیشترین مصرف برق در بخش خانگی است، اظهار داشت: در گلستان 80 درصد مصرف برق در بخش خانگی و80 درصد مصرف آب در بخش کشاورزی است و اگر مردم 8 تا 10 درصد کمتر مصرف کنند این ذخیره‌سازی سبب می‌شود که صنعت دچار خاموشی نشود و ذخایر زیرزمینی هم حفظ شود.

سیدالنگی با اشاره به کمبود برق و آب  در استان، تصریح کرد: در حوزه برق در زمان پیک، مصرف ما 1600مگاوات  است که  سهمیه استان 1100است و ما 500 مگاوات کمبود داریم  ما جز استان‌های هستیم که دریافت کننده انرژی هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم امسال همچنان کمبود برق خواهیم داشت البته درخواست افزایش سهمیه را در روز دوشنبه با وزیر نیرو مطرح خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: باید به مردم اعلام کنیم که امسال هم خاموشی خواهیم داشت و آمادگی در مردم وجود داشته باشد .

سرپرست هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان درباره حوزه آب هم گفت: به ما قول دادند مجتمع‎های آب‌رسانی تا نیمه خرداد 9حلقه چاه اضافه کنند و اگر این چاه‎ها برسند و کاهشی در تولید و مشکلات چاه‌های فعلی نداشته باشیم، مشکلی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه 933روستا در گلستان ثبت شده است، گفت: استان گلستان رتبه هفتم کشور را در بحث روستایی دارد که در 57 درصد این روستاها طرح هادی اجرایی شده است.

سید النگی درباره طرح نهضت ملی مسکن هم گفت: تعهد استان گلستان پارسال 7 هزار مسکن روستایی بود که 9300 پروانه ساخت تاکنون در استان صادر شده است

وی درباره اجرای طرح هادی در روستاهای استان گلستان هم افزود: بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان 466طرح هادی روستایی در برنامه دارد.

وی به مشکل آنتن دهی تلفن در برخی از شهرهای استان مانند گنبدکاووس و مراوه تپه اشاره کرد و گفت: با مدیرعامل شرکت مخابرات استان صحبت‌هایی انجام شده و به زودی مشکل حل خواهد شد.

سید النگی درباره جایگاه شوراها هم تصریح کرد: وظیفه شوراها تنها نظارتی است و شما نباید در اجرا دخالت کنید و همه دستگاه‌ها مانند فرمانداران و بخشدارها هم باید به جایگاه شوراها احترام بگذارند .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان به کمبودها در دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان هم اشاره کرد و تاکید  کرد: همه شهرداری‎ها ودهیاری‌ها در بحث تجهیزات نیاز به نوسازی در ناوگان دارند که در سفر به تهران این موارد پیگیری می‌شود .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار